Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Salon Takımı Örneği

Ortası dantel dış kenarı iğne oyası modellerinden çok zarif bir örnek. İğne oyası salon takımı örneği. Tam çeyizlik. Çeyiz kıskandıracak iğne oyası modellerinden. Tığ işi ile orta dantel kısmını örüyoruz. Daha sonra iğne oyası zürafa yapımıyla çiçek yapraklarını oluşturmaya başlıyoruz. Orta kısmı farklı renk oya ipleriyle yapabilirsiniz. Aynı şekilde dış kısmını da. İki renkli iğne oyaları olarak da yapılabilecek modellerden. İğne oyası modellerini çeyizlik olarak yapabilirsiniz. Eğer satış yapıyorsanız ağır iğne oyası modeli sizlere çok sipariş aldıracak. İğne oyası salon takımı modellerini yaparken tığ oyalarıyla, mekik oyalarıyla veya sadece iğne oyalarıyla motiflerle yapabilirsiniz. İğne oyası file işi modelleriyle çok şık salon takımları yapabilirsiniz. Dantel anglez, iğne oyası modellerinden zürafalarla şeritler yaparak kumaş üzerine iğne oyası uygulaması da yapabilirsiniz. Mesela nasıl yaparım diyorsanız kumaş üzerine iğne oyası nasıl yapılır inceleyebilir keyifle ipek, keten kumaşlar üzerine uygulayabilirsiniz. Şimdi çok zarif hemen yapmak isteyeceğiniz iğne oyası salon takımı örneğinin anlatımına geçelim.

İğne Oyası Salon Takımı Nasıl Yapılır?

Orta motifini tığla örüyoruz. Daha sonra dış kısmına iğne oyasının çeşitli tekniklerinden yapraklar yapıyoruz. Çiçekler oluşturuyoruz. Güzel bir motif ortaya çıkartıyoruz. Sonra bu motifi yine aynı şekilde yaptığımız motiflerle birleştirerek kare, dikdörtgen motifler oluşturuyoruz.

İğne Oyası Salon Takımı Örneği 2

Orta kısımda kullandığımız motif bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Sizde farklı motifler kullanabilirsiniz. Şimdi iğne oyası salon takımı örneği için bitmiş haline bir göz atalım.

İğne Oyası Salon Takımı Örneği 1

Sıra geldi bu zarif modelin detaylı anlatımını izlemeye. İlk olarak motifi örüyoruz. Sonra dış kısmı yapıyoruz. Muhteşem oldu bence. Sanki sadece tek yaprak kısmı yapılarak iğne oyası havlu modellerinde de kullanılabilir gibi.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “İğne Oyası Salon Takımı Örneği”
  1. YAGMUR T. dedi ki:

    Çok ama Çok güzel anlatmışsınız İlk denemem olucak igne oyasında ornegım guzel oldu ama 1 2 defa daha yaptıgımda tam olacagına ınanıyorum Emeğinize Yüreğinize Sağlık..

    1. Melek dedi ki:

      İlginiz için biz çok teşekkür ederiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler