Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Şahane bir model şahane bir çalışma. İğne oyası modelleri biliyorsanız mutlaka yapmanız gereken bir güzellik. İğne oyası file işi modelleri paylaşmıştık daha önce. Çeyizleriniz için yapmanız gereken iğne oyalarından biri. Kumaş üzerine iğne oyası modelleri de mutlaka çeyizler için yapılması gereken iğne oyasının en ağır çalışmalarından. Yaparken başta zorlanabiliriz belki ama bittiğinde sonucu gördüğümüzde çok mutlu olacağız. Değmiş emeğimize diyeceğiz. Ev dekorasyonunda el emeği göz nuru ürünleri kullanmayı seviyorsanız ödemiş ipeği üzerine yapılmış modeli yapıp kullanmalısınız. İğne oyası zincir ile yapılmış bir model ile sizde istediğiniz tasarımları oluşturabilirsiniz. İğne oyası namaz örtüsü yapabilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı modeli yapabilirsiniz. Ağır örnekler olacak. Çeyizler için olacak.

Kumaş üzerine iğne oyası salon takımları, havlular keserek yapabilirsiniz. Tül üzerine yaptığımız zincirleri desen vererek modeller oluşturabilirsiniz. Yaptığınız zincirleri hayal gücünüzü kullanarak yeni desenler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Kumaş Üzerine İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası örneklerinin en güzel modellerinden biri. Şimdi önce iğne oyası zincir yapmayı öğreneceğiz. Daha sonra yaptığımız zincirleri kumaş üzerine yapıştırarak, iğne oyası ile birleştirerek şekil verebilirsiniz.

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Zincirlerimiz bittiğinde yukarıdaki gibi olacak. Zincirleri yaptıktan sonra geriye şekil vermek kalacak. Şekil verdiğimizde aşağıdaki modeller gibi olacak. Zincirlerin nasıl yapıldığını videodan öğrenelim. Daha sonra örnekleri inceleyerek kumaş üzerine hazırladığımız zincirleri monte edebiliriz.

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır? 2

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır? 1

Bu güzel tekniklerle muhteşem çalışmalar çıkacak ortaya. Masa örtüleri, havlular, namaz örtüleri, pikeler yapabilirsiniz. İncilerle, taşlarla süsleyebilirsiniz. İşte sizlere güzel bir örnek.

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır? 3

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır? 4

Kumaş Üzerine İğne Oyası Nasıl Yapılır? 5

Kumaş üzerine iğne oyası nasıl yapılır videodan izleyelim. Yaptığınız çalışmaları bizlerle paylaşabilirsiniz. İşte tarifler. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler