Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Yazma Değiştirme Nasıl Yapılır?

İğne oyası modellerinden teknik bir bilgiyle devam ediyoruz. Daha önce iğne oyası teknikleri nelerdir bahsetmiştik. Yine iğne oyası nasıl ütülenir bahsettiğimiz konular arasındaydı. Şimdi de daha önce yaptığımız iğne oyalarının yıpranan, solan, eskiyen yazmalardan alıp yeni bir yazmaya nasıl aktarıldığından bahsedeceğiz. Yıpranan yazmalardan oyayı kolayca çıkartıp yeni projelerde kullanabiliriz. Eski oyalardan neler yapılır derseniz çıkarttığımız oyaları illa yeni yazmaya eklemek zorunda değiliz. Fularları süslemek için iğne oyası bebek mendil kenarında, iğne oyası kolye yapımında, gözlük ipi yapımı gibi birçok aklımıza şuan gelmeyen projelerde kullanabiliriz. İğne oyalarını daha çok yazmalarda, havlularda, namaz örgülerinde kullanıyoruz. Çeyizlik iğne oyalarına en güzel örnekleri yapıyoruz. Yaptığımız bu oyaları çok kullandığımızda haliyle yıpranıyor. Özellikle yazmalar. İnce ve yumuşak olduğu için çok yıkama olduğunda haliyle eskiyor. Bizde bugün eskiyen yazmalarda bulunan en güzel iğne oyalarını, iğne oyası örneklerini alarak yeni tasarımlarda kullanıyoruz. Nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz. O halde hemen iğne oyası yazma değiştirme nasıl yapılır öğrenelim.

İğne Oyası Modellerinde Yazma Değiştirme

İğne oyalarını, tığ oyalarını veya yaptığımız mekik oyalarını yıpranan yazmalardan alıp yeni projelerde kullanabiliriz. Yine yazmalara dikebiliriz. Yada uygunsa havlularda kullanabiliriz. Kıyafetlerimizi süslemede kullanabiliriz. Kolye, küpe gibi takı yapımında kullanabiliriz.

İğne Oyası Yazma Değiştirme Nasıl Yapılır?

Az sonra yapacağımız yöntem biraz uğraştırıcı olabilir. Ama sonuç mükemmel olacak. Hadi iğne oyası yazma değiştirme nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler