Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, İğne Oyası Kolye Yapılışı

Çok şık bir kolyeye sahip olmak ister misiniz. Hem de kendi ellerinizle iğne oyası kolye yaptığınız. İhtiyacınız olan uzun bir iğne, dantel veya oya ipi ve boncuk kullanmak istiyorsanız boncuk. İğne oyasının temel direği olan iğne oyası zürafa yapılışını daha önce göstermiştik. Sizlere anlatacağımız iğne oyası tekniği daha çok yurt dışında kullanılıyor. Bizde daha çok ve daha ağır şekilde yapılan iğne oyalarından kolye yapılıyor. Türkiyede yapılan iğne oyası modellerine sık sık yer veriyoruz. Yapan arkadaşlara fikir vermesi için. Bizlerde iğne oyası havlu modelleri, iğne oyası yemeni modelleri, iğne oyası oya modelleri, iğne oyası salon takımları , iğne oyası tespih modelleri yapılmakta. Bu tabi sadece benim saydıklarım. Hamarat hanımların ellerinden daha fazlası da çıkıyor. Çok güzel farklı modeller yapıyorlar.

İğne Oyası Kolye Nasıl Yapılır ?

İlk olarak ipi iğneye geçirelim ve kullanmak istediğimiz boncukları dizelim. İpi bir düz bir ters daire yaparak iğne üzerinde videodaki gibi ilmekler oluşturalım. Daha sonra bu ilmekleri iğneden kaydırarak daire şeklinde sıkıştıralım. Aynı şekilde ilmekler atarak çok şık bir kolye meydana getiriyoruz.

Videolu, İğne Oyası Kolye Yapılışı 1

Videolu, İğne Oyası Kolye Yapılışı 2

 

İğne oyasını bilmediğim için kafanızı karıştırmak istemiyorum. Bu aşamadan sonra videodan takip ederseniz kolaylıkla kendi iğne oyasından kolyelerinizi yapabilirsiniz. Bol hobili günler dilerim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler