Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu İğne Oyası Zürafa Tekniği

Merhaba arkadaşlar. İğne oyası zürafa nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum sizlere. İğne oyasının temel taşlarından olan zürafa yapımı aslında kolay. İğne oyası modelleri yaparken zürafa tekniğini bilmeniz gerekiyor. İğne oyası havlu kenarı modelleri, iğne oyası salon takımı modelleri, iğne oyası tespih modelleri yaparken bilmeniz gereken bir teknik.

İğne Oyası Zürafa Nasıl Yapılır ?

İlk olarak iğneye ipimizi geçirelim. İpi fazla uzun tutmamaya çalışın. Çok kıvrılmaması ve dolaşmaması için . İşinizi zorlaştırabilir. İpi geçirdikten sonra iğneyi kumaşa batıralım. Uzun ipliği iğnenin üzerine koyalım. İşleme iğnenin arkasındaki ip ile devam edeceğiz. Arkadaki ipi iğnenin üstünden iki kez doluyoruz. Parmağımızı ipin üzerinde iken iğneyi paralel olarak sağ elimizle çekiyoruz. Daha sonra sıkıştırıyoruz.

Yine az önce yaptığımız zürafa tekniğine yakın bir yere iğnemizi batırıyoruz. Kumaştaki ip iğnenin üzerinde olacak. Arkadaki ipi iğnenin üzerine 2 kez dolayıp çekiyoruz. Bu işlemi aynı şekilde tekrar ediyoruz. Düğümler tek olacak ve ilmekler diş diş gözükecek.

Videolu İğne Oyası Zürafa Tekniği

Kumaşta takılı olan ip sürekli olarak iğnenin üzerinde olacak. İğnede takılı olan ipi iğneye iki kez dolayıp çekeceğiz. Oturduğunu görünce parmağımızla tutup iğneyi çekerek sıkıştıracağız. Ve ipin esnediğini hissedeceğiz. Ve bu işlemi tekrar ederek  iğne oyası zürafa tekniğini yapacağız.

İp bittiğinde dibinden ipi kesiyoruz. Tekrar iğneye ip takıp bitiş deliğinden iğneyi geçiriyoruz ve aynı işlemlere videodaki gibi devam ediyoruz.

Kaynak : ismek.ibb

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler