Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Tesbih Modelleri

Türk danteli olarak bilinen ipek ip ile iğne kullanılarak yapılan boyutlu kenar oyalarıdır. İğne oyasından  Eşarp, havlu, oda takımları , yatar örtüleri, mendiller, çarşaf kenarı, pike, abajur etekleri ve bunun gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Hatta iğne oyalarından tablo bile yapılmaktadır. İpek ipliğin iğne ile yapılan küçük düğümlerin bir araya gelerek  oluşturduğu şekillerdir.  Pamuklu iplik ve naylon iplikte kullanılır. İğne oyası süslemelerinde misina, boncuk, pul ve daha birçok şey kullanılmaktadır.

İğne Oyası Tespih Modelleri 6

Günümüzde iğne oyaları daha çok iğne oyası havlu kenarı, iğne oyası yazma kenarı ve iğne oyası tespih ucu olarak yapılmaktadır. Kurdele işi, boncuk süsleme ve daha birçok şekilde süsleme yapılarak iğne oyası modelleri hazırlanmakta. Hatta iğne oyası aşığı olan İstanbul’a sık sık gelen Japon Sasaki iğne oyasını öğrenmiş ve ülkesinde kurs açmayı düşünüyormuş.

İğne Oyası ile Tespih Modelleri ve Resimleri

Netten sizler için iğne oyası tespih modelleri resimleri derleyerek bir galeri oluşturdum. Sizlere fikir verecektir yaptığınız çalışmalarda.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler