Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kulak Çöpü ile Yapılan İğne Oyaları

İğne oyası modellerini yaparken çeşitli aparatlar kullanıyoruz. Pipetler, çatallar, çatal iğneler, kulak çöpleri gibi. Burada amaç yaptığımız modelin hangi aparatı kullanırsak kullanalım çiçek, yaprak hepsinin aynı boyda olmazı. Muntazam olması. Kulak çöpü ile yapılan iğne oyalarına örnek hazırladık bugün. Çok güzel ve değişik. Şıkır şıkır. Düğme gibi. Papatya modeli iğne oyasını yaparken de kulak çöpü kullanıyoruz. Kulak çöpüyle tığ oyası çiçek yapımı da yine isminden de anlaşılacağı gibi kulak çöpüyle yapılıyor. İğne oyalarından yine farklı aparatlarla yapılan modeller var. Önceki yazılardan hepsine ulaşabilirsiniz. Bugün kulak çöpü ile yapılan iğne oyalarınran yapraklı bir model yapılışı var. Hadi başlayalım.

Kulak Çöpü ile Yapılan Oya Modelleri

Yazmalarda çok güzel duran bir oya daha. Kulak çöpü ile yapılan iğne oyaları minik papatyalar gibi. Papatyaların orta kısmına inci, boncuk dikebilirsiniz. Yine çiçekleri iğne oyalarından farklı yapraklarla da kullanabilirsiniz. Mesela çiçekleri sadece oya olarak değil takı olarak da kullanabilirsiniz. Yine çocuklarınız için ördüğünüz örgülere çiçek yapıp alt kısımlarına yaprakları el nakışı modelleri ile yapabilirsiniz.

Kulak Çöpü ile Yapılan İğne Oyaları

Kulak Çöpü ile Yapılan İğne Oyaları 1

İğne oyası bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Fıstıklı yaprak ve kulak çöpü ile yapılmış çiçeklerden oluşan harika bir oya. Yazma, yazmaya uyan renklerde ipler, iğne, makas ve kulak çöpü malzemelerini hazırladıktan sonra oyaları yapabilirsiniz. İşte tarifi. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler