Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Pike Takımı Örneği

İğne oyası havlu kenarı modelleri olarak da kullanacağımız iğne oyası pike modellerine de çok yakışacak bir model. Ağır iğne oyası modellerinden. Beğendiğimiz havluda kullandığımız iğne oyası örneklerini pikelerde, pikelerde kullandığımız örnekleri havlularda kullanabiliriz. Her ikisinde de ağır, enli, geniş modeller seçiliyor. Aynı zamanda iğne oyası namaz başörtüsünde de kullanacağımız modellerden. Ama çok enli olabilir. Namaz örtüsü için yapmak istediğimizde bademin tek tarafını iptal edebiliriz. Motifi yapar diğer tarafına badem koyarak modeli tamamlayabiliriz. Namaz örtüsü modellerine de çok yakışır. Ağır iğne oyası havlu kenarı yapılışı paylaşmıştık daha önce. Mor çiçekleri olan yanında tomurcukları olan çok güzel bir model. Tarifini inceleyip havlu, namaz örtüsü, pikelerde kullanabilirsiniz. Pike olarak yaptığınızda dilerseniz uygun yerlere boncuk, taş eklemesi yapabilirsiniz. Motiflerin orta kısmında mesela güzel durur. Yada bademlerin uç kısımlarında kum boncuklar kullanılabilir.

İğne oyası salon takımı örneği paylaşmıştık. Motiflerle yapılıyor. Yine pikelerde 3 lü motifler yaparak veya havlularda tek motif yaparak kullanabiliriz. Tığ oyasıyla iğne oyasını birleştirmiştik. İğne oyası papatya yapımı anlatımlı modeli de havlu veya pikelerde kullanabilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğimiz ağır, zarif, gösterişli iğne oyası pike takımı örneğinin anlatımına geçelim.

İğne Oyası Pike Takımı Yapılışı

Tığ oyasından motif ve kenarlarında iğne oyasından bademleri olan çok güzel bir model anlatımı hazırladık. Pike veya havlulara çok yakışacak ağır örneklerden. İlk defa iğne oyası yapacaklar için zor bir model. Biraz daha profesyonellik gerektiriyor.

İlk olarak ara modelin yapılışını inceleyeceğiz. Havlu ve pikelerde alt kısımda kullanabiliriz.

İğne Oyası Pike Takımı Örneği

 

Şimdi bademli kısmın nasıl yapıldığını öğrenelim.

İğne Oyası Pike Takımı Örneği 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler