Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Küpe Yapımı

İğne oyası yaprak modellerinden çok güzel bir küpe yapılışı hazırladık. El yapımı küpe modellerinde kullandığımız iğne oyası yaprak yapımını küpe dışında farklı çalışmalarda da kullanabilirsiniz. Mesela iğne oyası tespih ucu süslemelerinde kullanabilirsiniz. İğne oyası tepsi yapımında veya iğne oyası fular modellerinde kullanabilirsiniz. Yaprağı küpe olarak başlayıp çeşit çeşit çalışmalarda kullanabiliriz. İğne oyası havlu süslemelerinde kullanılabilir. İğne oyası gül modelleriyle birleştirilerek havlular, bohçalar, pikeler süslenebilir. Bugün küpe olarak yapalım. Daha sonra yaprağı dilediğimiz çalışmada kullanabiliriz. Genelde 3 boyutlu iğne oyalarını küpe yapımında kullanabilirsiniz. Özellikle çiçekli kısımları direk küpe aparatı üzerine yapabilirsiniz. Küpe çiçeği modeli yapılışında kullandığımız çiçek yazma dışında takı olarak da kullanılabilir. Farklı bir motiften küpe yapmak isterseniz de 3d iğne oyası küpe yapılışına göz atabilirsiniz. Mekik oyası kiraz yapılışı da küpe olarak kullanabileceğiniz örneklerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi ziyaret edebilirsiniz. Şimdi küpede ve farklı yerlerde kullanacağımız yaprağın yapılışını öğrenelim.

İğne Oyasından Küpe Nasıl Yapılır?

Çınar yaprağını andıran bir oya. Ve bu güzel oyayla yapılmış harika bir küpe. Boyutları itibariyle yine farklı çalışmalarda da kullanacağımız yapraklı modellerden. Yaprak yapıp üzerine çeşit çeşit iğne oyası çiçek modelleriyle tamamlayabiliriz.

İğne Oyası Küpe Yapımı

Yaprağımızı tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. O halde hemen yapılışına geçelim ve detaylarıyla iğne oyası küpe yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler