Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Şal Modelleri

Şal modellerinden çok beğeneceğiniz bir örnek daha hazırladık. Dantel örneklerinden kenarı kurtçuk modeli süslemesinden ulaşan dantel şal modellerinden bir örnek. Üçgen şal modellerinden. Şalı örerken kenar oyasını da birlikte örerek ilerliyoruz. Dilerseniz sonradan da örebilirsiniz. Gelinlik şal modelleri olarak örebileceğiniz harika bir örnek. Dantel şal modellerinin yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde adım adım bolca resimlerle hazırladık. Angora iplerle, tiftik iplerle örebilirsiniz. Şalın boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şalımız bittiğinde kenar oyası da bitmiş oluyor. Dilerseniz yapılışına geçelim. Şalı örerken takıldığınız herhangi bir konuda yorum bırakabilirsiniz.

Alize Yün Şal Modelleri

Şalımız trabzan, zincir ve sık iğne ile oluşuyor. Kurtçukları sık iğne ile yapıyoruz. Zor gibi görünsede kolay bir model. Dantel şal modellerini şemadan ta takip edebilirsiniz. Modeli  şemadan takip ederken resimlerle olan adımları takip ederek daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Dantel şal modellerinin hemen şemasını görelim.

Dantel Şal Modelleri 22

Şemada da görüldüğü gibi önce kurtçukları yapıyoruz. 2 tane kurtçuğu tamamladıktan sonra şemanın da örneğini kurmaya başlıyoruz. Şemada x ler sık iğne, 0 ler zincir, uzun çizgiler ise trabzan anlamına geliyor. Kurtçuklar için 15 zincir çekerek başlayalım. 3. zincirden başlayarak her ilmeğe 3 sık iğne yapalım. Daha sonra 17 zincir çekelim ve 3. zincirden başlayarak az önce yaptığımız gibi bir kurtçuk daha yapalım.

Sarı okla gösterilen yere 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan, 2 zincir yaparak şalın örneğine başlayalım.

Dantel Şal Modelleri

Dantel Şal Modelleri 1

Dantel Şal Modelleri 2

Şimdi şemadan da takip ederek 2. tura geçelim.

Dantel Şal Modelleri 3

Ve sırayla diğer turların takibini yaparak şalı tamamlamaya başlayalım.

Adımları takip ettiğinizde çok kolay olduğunu göreceksiniz. Ve şalın son hali. Harika oldu.

Dantel Şal Modelleri 21

Dantel Şal Modelleri 15

Dantel Şal Modelleri 18

Dantel Şal Modelleri 20

Dantel Şal Modelleri 16

Dantel Şal Modelleri 17

Dantel Şal Modelleri 19

Kaynak : https://mypicot.com/10007.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler