Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Pelerin Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden zümrüt yeşili iple örülmüş kolay pelerin yapılışı hazırladık. Pelerinin boyutlarını zincir sayılarını ayarlayarak her yaş her beden için örebilirsiniz. Pelerinin uç kısımlarını boncuklarla süslüyoruz. Örgü şal modelleri, örgü panço modelleri olarak kullanacağımız harika bir model. Orjinal ismi İrlanda zümrüdü. Rengiyle tıpkı zümrütleri andırıyor. Pelerini örerken uç kısmını yani zincirleri birleştirmeden de örebilirsiniz. Omuz şal modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Örgü şal modelleri günlük hayatta veya çeyizlik örgü modelleri olarak çok ördüğümüz örgülerden. Mesela örgü pelerin yelek yapılışı örgü yelek modelleri olarak kullandığımız pelerinlerden. Örgü pelerin modelleri yapılışı genç kızların çok seveceği örneklerden. Onların sevdiği renklerle örebilirsiniz. Yeni örgü şal modelleri yapılışı ise büyük şallardan. Geniş olduğu için omuzları çok güzel kapatıyor.

Tığla Pelerin Nasıl Örülür?

Zümrüt yeşili iple zümrüt pelerin örüyoruz. Üst kısmında çapraz ilmeklerin yer aldığı alt kısımda ise kafes örgü modelleriyle ajur görüntüsü verilerek örülmüş. Uç kısımlarda ise pul veya boncuk eklemesi yaparak pelerini daha şık hale getiriyoruz.

Kolay Pelerin Yapılışı

Pelerinin zincir sayılarını 12 ve katları olacak şekilde ayarlıyoruz. Bu sayede her beden için 12 katlarını ayarlayarak örebiliriz. Pamuklu iple ve 5,5 mm tığla örülmüş. Modelde şala 84 zincir çekilerek başlanmış. Yaka açıklığı 70 cm. Uzunluğu ise 50 cm civarı. Hazırsanız hemen anlatıma geçip kolay pelerin yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler