Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı

Kaşmir iplerle örülmüş kolay ve şık örgü fular modeli yapımı. Sizlere şemalı olarak yapılışını hazırladık. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Bu modeli daha önce birçok yerde birçok kez kullandık. Badem örgü modeli, ananas örgü modeli, çilek örgü modeli olarak geçiyor ismi. Her üç isme de şekil olarak benziyor. Sizde istediğiniz ismi kullanabilirsiniz. Örgü fular modellerinden daha önce farklı örneklerin yapılışından da bahsetmiştik. Tunus işi nergis modeli yapılışından çok şık fularlar, atkılar, şallar örebilirsiniz. Tığ işi örgü atkı yapılışı fular olarak kullanacağınız değişik örgü modellerinden. Kenarları fırfırlı gibi duruyor. Örmesi kolay bir model. Ve çok şık. Trabzanlarla yapılmış bir örnek. Daha çok anlatımlı model için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Ananas Modeli Örgü Fular Nasıl Yapılır?

Kolay fular yapımından bugün ananaslı bir model kullanacağız. Yaz kış kullanabilirsiniz. Fuların kenarları için ponpon kenar kullanılmış. Daha önce nasıl yapıldığını resimli olarak paylaşmıştık. Tığ işi ponpon kenar yapılışından bu tarife ulaşabilirsiniz. Önce modelin şemasını vererek başlayalım.

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 2

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı

 

Kenar oyası olarak ponpon kenar kullanabilirsiniz. Veya ikinci şemadaki gibi çiçekli ve dantelli kenar oyasını da kullanabilirsiniz. 2. şemada farklı 2 kenar oyası ve farklı bir örgü fular modeli şeması daha yer alıyor. Sizlere kolay gelen modeli örebilirsiniz. Modelde ip olarak kaşmir bir iplik kullanılmış. Ve 2.2 mm tığ. 3 adet ip kullanılmış bu model için. Sevdiklerinize özel günlerinde hediye etmek içinde çok güzel bir model. Öğretmenler günü hediyesi, anneler günü hediyesi, doğum günü hediyesi olarak örüp hediye edebilirsiniz. Şimdi fuların bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 4

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 6

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 5

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 3

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 7

Ananas Modeli Örgü Fular Yapımı 1

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/8153.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler