Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elle Yapılan Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinde çok güzel ve kolay bir örnek tarifi hazırladık. Elle yapılan bebek battaniyesi örgü bilen bilmeyen herkesin yapabileceği bir örnek. Elle yapılan bebek battaniyesi normal kalın iplerle yapacağınız bir battaniye. Elle yapılan battaniyeler arasında alize puffy battaniye ipleri ile çeşitli desenlerde battaniyeler örüyoruz. Oyuncaklar, yastıklar, paspaslar örüyoruz. Elle yapılan bebek battaniyesi parmaklarımızı şiş olarak kullandığımız örgülerden. Parmak örgü nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Şiş olarak kullanmıştık parmaklarımızı. Birçok örgüde kullanabileceğimiz bir örnek. Kolda battaniye örme şeklinden bahsetmiştik. 45 dakikada ördüğümüz bir battaniye. Dev yünlerle örüyoruz. 45 dakikada kolda battaniye nasıl örülür bahsettiğimiz anlatımlar arasında. Örgü modellerinde elle yapılan örgüyü kullanabilirsiniz. Atkılar, paspaslar, şapkalar, boyunluklar örebilirsiniz.

Elle Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Kalın iplerle veya ipleri birkaç kat yaparak ördüğümüz bir örnek. Penye iple örerek örgü paspas modelleri yapabilirsiniz. Battaniye örmek için kullanacağınız ip yeterli kalınlıkta değilse birkaç kat yaparak istediğiniz kalınlığa ulaştırabilirsiniz. Daha sonra elle örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için istediğiniz ölçüleri kullanabilirsiniz. Örmese zevkli bir model.

Battaniye 159 x 95 cm ebatlarında. 3 kat yapılarak kullanılmış iplik. Ve 30 zincir çekilerek başlanmış. Kullanılan iplerin kalınlık ve inceliğine göre ölçüler değişecektir. 46 sıra örülmüş. Battaniyeyi bitirdiğinizde isterseniz püsküllerle tamamlayabilirsiniz.

Elle Yapılan Bebek Battaniyesi 3

Elle Yapılan Bebek Battaniyesi 1

Elle Yapılan Bebek Battaniyesi 2

Bittiğinde çok güzel oluyor. Sizde yatak örtüsü olarak battaniye olarak veya farklı birçok projede kullanabileceğiniz bir örgü. Şimdi elle yapılan bebek battaniyesi nasıl örülüyor tarifini videodan izleyelim.

Elle Yapılan Bebek Battaniyesi

 

Kaynak : https://www.simplymaggie.com/how-to-hand-crochet-a-blanket-in-1-hour-new

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler