Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Derya Baykal Videolu Kolay Battaniye Yapımı

Bu modeli 2-3 yıl önce Derya Baykal örgü modelleri programında Figen Gündoğdu Hanım paylaşmıştı. Resimlerini kaydetmişim kaydetmişim fotoğrafları karıştırırken buldum. Renk uyumu ile çok güzel bir battaniye idi. Yapılışını sizlere anlatımlı olarak vereceğiz. Altında videosunu bulacaksınız. Örgü koltuk şalı modelleri, örgü kırlent modelleri, bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz. Çok şık bir model. Renk renk , motif motif birçok anlatımlı bebek battaniyesi modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri, firkete bebek battaniyesi , kasnakta ponpon bebek battaniyesi ve daha fazlası. Fıstıklı bebek battaniyesi modelimiz en sevilen örneklerden.

Derya Baykal ile Kare Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Battaniye modelinde yeşil, kırmızı, beyaz renkler kullanılmıştı. İnce bir bebe yünü ve 3 mm tığ kullanılarak yapılmış bir örnek. Sizler pamuklu iplikler de kullanabilirsiniz. Farklı renklerde de örebilirsiniz.

Kolay Battaniye Yapımı Modelleri

1.tur : Kırmızı ile sihirli halka içine ( 5 zincir çekip halka oluşturabilirsiniz ) 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve 4 trabzan yapalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim 4 yuva olacak.

2.tur : Yeşil ile yuvalardan birine ipi sabitleyelim. 5 zincir çekelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. Ve 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekip trabzanın başlangıcına ( tığa yakın kısma ) batarak minik yapalım. Bu şekilde 4 minik daha yapalım. 5 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Yanından devam ederek yuvaya kadar 3 sık iğne yapalım. Ve diğer yuvalara da aynı şeklide trabzan ve minik yapalım.

3.tur : Beyaz renkli iple az önce yaptığımız minikli trabzanların ortasına sabitleyelim. Aynı yere 2 sık iğne yapalım. Diğer trabzan üzerine geçip aynı yere 2 sık iğne yapalım. Yanındaki yere 1 sık iğne yapalım. Tığa 3 kez ip dolayalım. Bir önceki turda yaptığımız sık iğnenin üzerine trabzan yapalım. Aynı şekilde aynı yere  1 trabzan daha yapalım. Yanındaki sık iğneye geçip aynı işlemi tekrar edelim. Trabzanlar üzerine devam ederek sırasıyla 1 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne yapalım. 2 zincir çekelim ve aynı yere 2 sık iğne daha yapalım. Bu işlemleri sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Karışık gelmiş olabilir. Şimdi resimleri gördüğünüzde daha iyi anlayacaksınız.

Kolay Battaniye Yapımı Modelleri 4

4.tur : Bu turda aynı renkli iple devam ederek tüm turu trabzan yaparak devam edelim. Köşelerde 2 trabzan , 2 zincir , 2 trabzan yapacağız.

Kolay Battaniye Yapımı Modelleri 2

5.tur : Kırmızı ve yeşil ipliklerle 1 er tur sık iğne örelim.

Kolay Battaniye Yapımı Modelleri 1

Motifin yapılışı bu şekilde. Artık birbirine ekleme zamanı. Karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Arka ilmeklere batarak birleştirebilirsiniz. Veya dikerek birleştirebilirsiniz. Çok güzel oldu.

Kolay Battaniye Yapımı Modelleri 3

Videolu, Kolay Battaniye Yapımı Modelleri

O halde hemen anlatıma geçip  motifin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Derya Baykal Videolu Kolay Battaniye Yapımı”
  1. deryalnuray dedi ki:

    harika olmuş elinize sağlık fiyatı nedir acaba

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Derya Hanım. Yapılışını sizlerle paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler