Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Delikli Kalp Örgü Battaniye Yapımı

Popcorn kalp battaniye yapılışı tarifimiz sizler tarafından çok sevildi. Yine kalpli güzel bir tığ işi bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Diğer modelimize göre biraz daha kolay bir model. Bütün olarak yapılıyor. Her kalp bitiminde renk değiştirerek rengarenk örebilirsiniz. Yine takım olsun isterseniz penye ipten kalp paspas yapabilirsiniz. Yine kızlarınıza çok şık örgü kalpli kazak modelleri yapabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışları isteyenler ve en yeni modeller olsun isteyenler için güzel bir model daha paylaşıyoruz.

Delikli Kalp Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Şemadan takip etmek isteyenler için. Model trabzan ( dolgu ) ve zincirden oluşuyor. Model bütün olarak örülüyor. İsterseniz tek tek motif olarak da yapabilirsiniz. Bir kalp için 11 kafes veya 35 dolgu gerekiyor. Zincir sayınızı ona göre hesaplayarak yapabilirsiniz.

Videolu, Delikli Kalp Örgü Battaniye Yapımı

Videolu, Delikli Kalp Örgü Battaniye Yapımı 1

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. + 3 zincir daha çekelim. 4. zincirden devam ederek yanından 34 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. 3. zincir üzerine trabzan yapalım. Bu şekilde 10 yuva daha yapalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz ve 1. turu tekrar ediyoruz. Yuva üzerine yuva, dolgu üzerine dolgu yapıyoruz.

3.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz. Dolgulu kısma devam ederek 16 dolgu yapıyoruz. 2 zincir çekip 3. trabzan üzerine batıyoruz. Tekrar yuva olan kısma gelene kadar dolgu yapıyoruz. Yuvalı kısma geldiğimizde 5 yuva yapıyoruz. 6. yuva içine 2 dolgu yapıyoruz. Başta ve sonda da olacak . Yani toplamda 4 dolgu. Kalan kısımları 5 yuva olarak örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Battaniyemizin temel kuruluşu bu şekilde yapılıyor. Kalan kısmı 1. şemadan ve videodan takip ederek yapabilirsiniz. Yaptığınız modelleri bizimle paylaşmayı unutmayın.

Videolu, Delikli Kalp Örgü Battaniye Yapımı 2

 

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Videolu, Delikli Kalp Örgü Battaniye Yapımı”
  1. Naz dedi ki:

    çok hoş duruyor hepsi gerçekten bayıldım videolu anlatım olması çok faydalı deneyerek yapıcam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler