Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Örgü Modelleri ve Yapılışı

İlmek kaydırma ile yapılmış değişik örgü modelleri ve yapılışı. Bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Paspas modellerinde kilimi andıran renklerde örebilirsiniz. Yapılışını sizlere hem şemalı olarak vereceğiz. Hemde adım adım fotoğraflarla takip edebilirsiniz. Kırmızı, sarı, yeşil tonlarında örülse örgü kilim modellerini andırmaz mı sizce. Bebek battaniyesi olarak da örülebilecek bir model. Veya hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. Etnik desenleri andıracak renklerde çok güzel olur. Örgü bileklik yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Örgü modellerinde birçok örgüde kullanacağınız değişik bir model. Değişik bir tarif. Desenin yapılışını incelerken sizlere karışık gibi gelebilir. Ama kolay bir model. Adımları takip etmeniz yeterli. İlmek kaydırma ile yapılıyor. Sık iğne yapar gibi ama tığa 2. seferde ilmek almadan direk örerek yapılıyor ilmek kaydırma.

İlmek Kaydırmalı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Amigurumi örgü kısaltmaları ve terimlerinden ilmek kaydırmanın nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Model ilmek kaydırma üzerine kuruluyor. Yaprakları andıran, şeritleri andıran çok güzel bir örnek. Modelin sizlere önce şemasını vereceğiz. Daha sonra adım adım nasıl yapıldığını fotoğraflarla vereceğiz. Sizde zorlanmadan örgülerinizi örebileceksiniz. Modelde pamuklu iplik catania kullanılmış. Ve 3 mm tığla örülmüş. Hemen şemaya geçelim.

değişik örgü modelleri yapılışı pdf

Değişik Örgü Modelleri ve Yapılışı

Model 18 turdan oluşuyor. 6 ve katları +1 zincir çekerek başlıyorsunuz. İstediğiniz boyutlarda olana kadar 18 turu tekrar ederek örüyorsunuz. Arka ilmeklere batarak örülen bir model. Çok sıkı örmeyin örgüyü. Şimdi şemadan sonra fotoğraflara geçelim.

Çok güzel ve değişik. İstediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://mypicot.com/0085.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler