Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı

Çok şık örgü bluz yapımından bahsetmek istiyorum sizlere. Daha önce aynı modelden örgü bolero yelek modeli yapmıştık. Yine aynı örnekten daha küçük motif yaparak ve birbirine ekleyerek , veya istenilen boyuta göre büyüterek bebek battaniyesi modeli de yapmıştık. Şimdi tığ işi yazlık bluz modeli yapıyoruz.

Tığ İşi Yazlık Bluz Modeli Nasıl Yapılır?

Merserize iplik, pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir markanın iplerini tercih edebilirsiniz. Aldığınız iplere uygun tığ alabilirsiniz. Model çok basit. Sadece iki büyük kareyi bir araya getirip birleştirerek yapıyorsunuz.

Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı 4

Malzemeler

  • Dantel ağırlıklı yün iplik
  • 3,5 mm tığ
  • Goblen iğne
  • İşaretleyici

Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç yaparak başlayalım.

1.tur : 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 trabzan daha yapalım. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar edelim. Sihirli halkanın ipini çekerek sıkıştıralım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Yanına ilk yuvaya 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Ve 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

3.tur : 3 zincir çekelim. İlk köşe içine tekrar bir köşe yapalım. 3 trabzan 3 zincir 3 trabzan aynı yere olacak şekilde. 3 zincir çekip diğer yuvaya 3 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp köşe yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Bu şekilde örerek kare istediğiniz boyuta gelene kadar örmeye devam edin.

Birleştirme işlemi için karelerin sağ tarafları birbirine bakacak şekilde üst üste yerleştirin. Üst kısımda boyun genişliği ve omuz dikiş kısmını belirlemek için işaretleyici kullanın. Aşağı doğru indiğinizde yan kısımlarda kol genişliğini belirtmek için işaretleyici kullanalım. Aşağıda şemada gösterildiği gibi.

Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı 1

Daha sonra kenar kısımlarına trabzan örerek birleştirelim. Bittiğinde çok şık dantel bluz modeliniz olacak. Üstelik çok kolay.

Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı 3

Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı 2

Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı

Kaynak : http://www.mariavalles.com/blog/i6k6696x8q4zkndhkqf7tko06iyj8g

Benzer İçerikler
One thought on “Yazlık Örgü Bayan Bluz Yapımı”
  1. canan dedi ki:

    çok güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler