Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Yazlık Bere

Yuvarlak motifle başlayıp kareye çevirdiğimiz bir motiften yazlık bere öreceğiz. Bu yuvarlak motiften yazlık bebek battaniyesi, tığ işi bluz örebilirsiniz. Çok amaçlı motifimizin anlatımına geçiyorum.

 Kare Motifli Yazlık Bere Nasıl Yapılır ?

8 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

1.Tur: Oluşturduğumuz halkanın içine 16 sık iğne yapıyoruz. Son sık iğneye bağlıyoruz.

2. Tur:  4 zincir çekiyoruz. Sonraki sık iğneye trabzan ile birleştiriyoruz. Sıra sonuna kadar aralarda 1 zincir çekerek trabzanlar yapıyoruz.

3. Tur: Aynı yuvanın içine 2 sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekip sonraki yuvaya atlıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

4. Tur: Bir önceki turda yaptığımız 2 sık iğneyi atlayalım. Çektiğimiz 3 zincirin içine 9 trabzan yapalım. Sonraki 2 sık iğneyi atlayalım. Çektiğimiz 3 zincirin içine 4 trabzan 3 zincir 4 trabzan yapalım. Bu son yaptığımız işlemi kalan 3 zincirin içine yapıyoruz.

5. Tur: 4 trabzan yapıyoruz. 9 trabzan çektiğimiz grubun üzerine 5 zincir, 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan, 3 zincir, 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekiyoruz ve  bir önceki turda 3 zincir çektiğimiz yere batıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip bir sonraki yaprağın 3.zincir çektiğimiz kısma atlıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Motifleri başımızın ölçüsüne göre motif sayısını örüyoruz. Motiflerimizi birleştirdikten sonra alta gelen kısma 3-4 sıra sık iğne örüyoruz. Yazlık tığ işi örgü beremiz hazır. İyi günlerde kullanın.

Kare Motifli Yazlık Bere 2

Kaynak:
https://www.redheart.com/free-patterns/crochet-squares-hat

Benzer İçerikler
One thought on “Kare Motifli Yazlık Bere”
  1. füsun sindel özcan dedi ki:

    çok güzel ve kolay….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler