Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uç Dantel Şemaları

Dantel şema örnekleri hazırladık sizler için. Kenar oyası modeli olarak kullanabilirsiniz. Dantel havlu kenarı modeli olarak kullanabilirsiniz. Battaniye modellerine kenarlarına oya olarak yapabilirsiniz. Havlu kenarı modelleri için de uygun şemalar. Yayınladığımız dantel modellerini örgü taç modelleri olarak da yapabilirsiniz. Yuvarlak dantel modelleri bu galeride yok. Ama daha önce sizler için hazırlamıştık. Önceki yazılarımızdan takip edebilirsiniz.

Dantel Şema Örnekleri

Şemalardan beğendiğiniz modelleri örgülerinize uygulayabilirsiniz. Boyunluk modeli örüp kenar kısmına dantel olarak ekleyebilirsiniz. Şemada halkalar zinciri temsil ediyor. Artılar ve çarpılar sık iğneyi, dik çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Dik çizgiler üzerinde paralel bulunan çizgiler ise tığa kaç kez iplik dolamanız gerektiğini belirtiyor. Bir arada toplanmış olarak görünen trabzanların son ilmeklerini birlikte örerek yapıyorsunuz.

Dantel şemaları nasıl okunur az önce bahsettik. Sağdan sola doğru takip ederek yapıyorsunuz. Ördüğünüz sırada belirtilen şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Çektiğiniz zincir uzunluğu kadar sıra sonuna kadar deseni tekrar ediyorsunuz. Beğendiğiniz deseni bu şekilde istediğiniz örgü modeline uygulayabilirsiniz.

Şimdi sizler için hazırladığımız dantel şemalarını görelim.

 

Kaynak : https://www.google.com.tr/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler