Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

El Örgüsü Battaniye Modeli

El örgüsü battaniye modelinde harika bir örnek hazırladık. Motifin yapılışını ayrıntılı bir şekilde resimlerde bulabilirsiniz. Zor ve karışık gibi görünse de aslında kolay bir model. Adımları takip etmeniz yeterli. Bebek battaniyesi olarak ördüğümüz bir örnek. Bebek battaniyesi olarak aynı modelin 2 farklı renk uygulamasını görebilirsiniz. Ve beğendiğiniz rengi örebilirsiniz. Bebek battaniye örnekleri ve yapılışında aklınıza takılan herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Örgü örnekleri ve yapılışlarında tığ işi kullanıyoruz. Ve beğendiğimiz ipleri. Yıldızı ve çapraz desenleri andıran değişik bir örnek. Yavaş yavaş battaniye örneklerinin yapılışına geçelim.

El İşleri Örgü Modelleri Örnekleri

% 58 pamuklu % 42 akrilik iplik ile örülmüş bir model. 4 mm tığ kullanılmış. Beğendiğiniz sevdiğiniz renklerle el örgüsü battaniye modelinde kullanabilirsiniz. Motifin boyutları 14 x 14 cm ebatlarında. Kullanacağınız iplerin kalınlık ve inceliğine göre bu ölçüler değişebilir. Motif kolay bir motif. Adımları takip ettiğinizde rahatlıkla örebilirsiniz. Yuvarlak bir motif örüp daha sonra son turda şekil veriyoruz.

Şimdi motifimizin ilk turlarından itibaren yapılışını inceleyelim.

El Örgüsü Battaniye Modeli 4

El Örgüsü Battaniye Modeli 5

El Örgüsü Battaniye Modeli 6

El Örgüsü Battaniye Modeli 7

El Örgüsü Battaniye Modeli 8

El Örgüsü Battaniye Modeli 2

El Örgüsü Battaniye Modeli 3

Şimdi yarım motifin nasıl örüldüğünü görelim.

El Örgüsü Battaniye Modeli 9

El Örgüsü Battaniye Modeli 10

El Örgüsü Battaniye Modeli 11

Tüm motifleri birbirine iğne ile dikerek birleştirebilirsiniz. Bittiğinde çok güzel duruyor. Battaniyenin boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bebek battaniyelerinde genelde 90 x 90 ölçülerinde örülüyor. Siz istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız el örgüsü battaniye modeli veya farklı örnekleri. Daha fazla modelin anlatımına önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi bu güzel battaniyenin bittiğinde nasıl duracağını görelim.

El Örgüsü Battaniye Modeli

El Örgüsü Battaniye Modeli 1

Kaynak : https://atty-s.com/2019/09/star-and-cross-crochet-square.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: