Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Sepet Örgü Yapılışı

Birçok örgüde kullanacağınız güzel bir örnek daha hazırladık. Battaniye modellerinde, bebek örgülerinde, örgü saç bandı modellerinde, kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Buna benzer bir modelle daha önce tek kişilik örgü battaniye örmüştük. Çok beğenilmişti. Yine tek – çift kişilik battaniyelerde kullanabilirsiniz. Tığ sepet örgü yapılışının şiş ile yapılmış modeli de var. Yine birçok örgüde şiş örgü modelleri ile yapılmış  örneği de  kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, sepet modellerinde, battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Şiş ile yapılmış örneğe çapraz sepet örgü battaniye yapımından ulaşabilirsiniz. Anlatımlı daha çok modele ulaşmak için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdiki konumuz tığ sepet örgü yapılışı hem şeması ile hemde adım adım fotoğraflarla yapılışı birazdan sizlerle.

Tığ İşi Sepet Örgü Nasıl Yapılır?

8 ve katları +6 zincir ile yapılan çok hoş bir model. Örnekte alize diva kullanılmış. Ve 2.5 mm tığ. Sizler benzer özelliklerde farklı ipliklerle de örebilirsiniz. Tığ sepet örgü yapılışının şemasını ve yapılışının her aşamasını fotoğraflarla vereceğiz. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Penye iplerle çok şık kilimler, paspaslar,sepetler örebilirsiniz. Ribbon ipler de kullanabilirsiniz. Trabzanlarla yaptığımız bir örnek. Tığa 4 kez ip dolayarak uzun trabzanlar yapıyoruz. Hemen yeni modelimizin şeması ile anlatıma başlayalım.

Tığ Sepet Örgü Yapılışı

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, ters u ise önden batarak yapma, slip stitch ise ilmek kaydırma anlamına geliyor. Modelin şimdi baştan sona nasıl yapıldığını fotoğraflarla görelim.

Çok güzel görünüyor değil mi. Yepyeni örgü modellerine bizleri takip ederek ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://mypicot.com/1059.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler