Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motif Birleştirme Yöntemleri

Motif birleştirme yöntemlerinden sık iğne ile yaptığımız tekniklerden bahsedeceğiz. Motifleri genelde hırka modellerinde ve bebek battaniyesinde kullanıyoruz. İğne ile birleştirme, dikerek birleştirme, tığ ile birleştirme, motifi örerken birleştirme, arka ilmekleri örerek birleştirme gibi birçok teknik var. Motif birleştirme tekniklerinden örneğinize göre birleştirme tekniklerini kullanabilirsiniz. Afrika çiçeği motif birleştirme hem dikerek, hem tığ ile sık iğneli, hemde son turda birleştirebileceğiniz bir model. Birazdan paylaşacağımız motif birleştirme yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Tüm motifleri örüp daha sonra gerdirme işlemi yaparak ve tüm motiflerinizi iğne ile dikerek birleştirebilirsiniz. Örgüde motif gerdirme nasıl yapılır daha önce detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Şimdi motif birleştirme yöntemlerinde sık iğne tekniğinin nasıl yapıldığına geçelim.

Örgü Battaniye Birleştirme Teknikleri

Motif birleştirme yöntemlerinden iki motifi bir birine sık iğne ile ekliyoruz. Modeldeki gibi birbirine uyan renklerle yapabilirsiniz. Battaniyeyi ördüğünüz aynı renk iplerle örebilirsiniz. Şimdi önce güzel bir altıgen motif tarifi, yapılışı görelim. Bu motifi çok örüyoruz. Motif birleştirme yöntemlerini incelerken güzel bir motifli battaniye yapılışı da görüyoruz.

Motifimizin yapılışını inceledik. Sihirli halka ile başlıyoruz. Ve modeldeki gibi trabzanlarla motifimize şekil veriyoruz. Şimdi 2 motifi bitirdikten sonra ters yüzleri birbirine gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Ve bileştirme ipimizi alıp resimlerdeki gibi iki motifin ilmeklerine batıp sık iğne örüyoruz.

Motif Birleştirme Yöntemleri 2

Motif Birleştirme Yöntemleri 1

Motif Birleştirme Yöntemleri

Motif Birleştirme Yöntemleri 16

Tüm motifler bitene kadar bu şekilde ekleme yapıyoruz. Çok güzel çok şık bir battaniyemiz oluyor. Bu eklemeyi yapmak için motiflerinizin illa altıgen olması gerekmiyor. Tüm motiflerinizde uygulayabilirsiniz.

Motif Birleştirme Yöntemleri 15

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler