Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Patlamış Mısır Bebek Battaniyesi Yapımı

Harika bir battaniye tarifi daha var. Bebek battaniyesi modellerinde popcorn örgü modellerini çok kullanıyoruz. Sizlere bebek battaniyesi modellerinde kullanacağınız harika bir örnek hazırladık. Şemalı anlatımlı beğeneceğiniz bir örnek. Popcorn battaniye yapılışı çok seveceğiniz size çok sipariş aldıran modellerden olacak. Popcorn battaniye yapımında aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Turlarda renk değiştirerek yapabilir veya tek renk olarak da örebilirsiniz. Orta kısım renkli yani çiçeği renkli örüp diğer kısımları tek renk olarak örebilirsiniz. Kenar kısmı için patlamış mısır bebek battaniyesi kenarı yapımı için modeldeki gibi sık iğneli kenarı kullanabilirsiniz veya bildiğiniz farklı bir kenar oyası modellerini kullanabilirsiniz. Patlamış mısır bebek battaniyesi yapımı için detaylara göz atalım.

Patlamış Mısır Bebek Battaniyesi Tarifi

Popcorn bebek battaniyesi, patlamış mısır bebek battaniyesi için bebe yünlerini kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler de çok kullanılıyor. Çok güzel ip çeşitleri çok güzel renkler var. Erkek ve kız bebekler için sevdiğiniz renklerle yapabilirsiniz. Battaniye ölçüleri olarak 90 x 90 cm ebatları kullanılıyor. Sizde istediğiniz ölçüye göre motifleri birleştirerek örebilirsiniz.

Patlamış Mısır Bebek Battaniyesi Yapımı

Battaniyemizin şeması yukarıdaki gibi. Popcornları son ilmekleri birlikte örerek yapıyoruz. Hadi patlamış mısır bebek battaniyesi yapımının birkaç turu birlikte örelim.

1.turda sihirli halka içine veya 4 zincir çekip halka oluşturarak yuva yapalım. Yuvanın içine 5 zincir çekip trabzan yapalım. Aralarda 2 zincir çekerek toplamda 8 yuva yapalım.

2.turda ise yuvalara 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Aralarda 4 zincir çekelim.

3. tura gelince yuvalara 6 sık iğne yapalım.

Evet 3 turu birlikte ördük. Kalan kısımları şemadan takip ederek örebilirsiniz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, + lar ise sık iğne anlamına geliyor.

Patlamış Mısır Bebek Battaniyesi Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler