Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Tığ İşi

Yuvarlak olarak başlayıp motifi daha sonra kareye çeviriyoruz. Bebek battaniyesi modelleri olarak kullanabilirsiniz. Kırlent modelleri olarak yapabilirsiniz. Örgü motifli hırka modelleri olarak yapabilirsiniz. Örgü çantalar, telefon , tablet kılıfları ve birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Tek renklerle de örebilirsiniz. Ebruli iplerle de. Beyaz ve ebruli iple yaptığınızda çok güzel duruyor. Resimdeki renklere benzer modellerden yapabilirsiniz. Sizlere yuvarlak kısmının anlatımı  verdik. Birçok tığ işi örgü modeli , örgü battaniye örneklerinde yapıldığı gibi köşe örerek motifi kareye çeviriyoruz. Ve istediğimiz boyutlarda örüyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayıp yanından devam ederek  17 trabzan yapalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Tığa ilmek alıp bir önceki turdan 2 tarbazana arkadan batarak trabzan yapalım. ( videoda net bir şekilde gösterilmiştir ). Sıra sonuna kadar 1 normal şekilde batarak 1 arkadan batarak trabzan yapalım.

3.tur : İpliğin rengini değiştirelim. Motifin herhangi bir yerinden ipimizi sabitleyelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmek üzerine tek, 1 ilmek üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak örmeye devam edelim.

4.tur : İpliğin rengini değiştirip ipimizi sabitleyelim. 1 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Tığa ilmek alıp 2. turda arkadan batarak yaptığımız trabzana aynı şekilde batarak 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 3. trabzana sık iğne ile batalım. Tığa ilmek alıp 2. turda arkadan battığımız trabzan üzerine batarak trabzan yapalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

Motifimizin yuvarlak  kısmı hazır. Her motifte yaptığımız şekilde köşeler oluşturarak kare yapıyoruz. Ve motifleri karşılıklı sık iğne ile birleştiriyoruz. İşte sizlere bittiğinde çok güzel görünecek battaniye modelimiz.

Tığ İşi Kare Motif Yapımı Anlatımlı 27

Tığ İşi Kare Motif Yapımı Anlatımlı 25

Tığ İşi Kare Motif Yapımı Anlatımlı 26

 

Kaynak : http://www.crochetreasures.com/2016/02/white-stained-glass-afghan.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler