Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üzüm Salkımı Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Şemalı güzel bir şal modeli daha hazırladık. Tığ işi örgü modelleri sevenler çok sevecekler bu modeli. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemanın altında yapılışını bulacaksınız. Şal modelleri isteyen takipçilerimiz için kolay, güzel ve gösterişli modelleri seçiyoruz. Zorlanmadan örmeniz için. Her tarza hitap eden anlatımlı şal modelleri hazırladık . Şiş örgü şal modelleri, tığ ile yapılmış şal modelleri, firkete şal modelleri ve daha fazlası. Ayrıntılı bir şekilde sitemizde yapılışına ulaşabilirsiniz.

Üzüm Salkımı Şal Modeli Yapılışı

Modelin şemasını vermek istiyorum öncelikle. Şemadan takip ederek ören birçok arkadaşımız var. Örgüye yeni başlayanlar için şemanın altında yapılışını bulacaksınız.

Şemada uzun çizgiler trabzanı (dolgu) , artılar sık iğneyi, halkalar zinciri temsil ediyor. Şema bu 3 terimden oluşuyor.

Üzüm Salkımı Şal Modeli Nasıl Yapılır? 2

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir ile başlayalım ve yanına 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 4 trabzan yapalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuva içine aynı yere 3 trabzan, 2 zincir 3 trabzan yapalım. 4 zincir çekip ikinci yuvaya geçelim. Buraya 4 trabzan yapalım. Fakat son ilmekleri birlikte örelim. 4 zincir çekip diğer yuvaya geçelim ve buraya aynı yere 3 trabzan, 2 zincir 3 trabzan yapalım.

3.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya 3 trabzan, 2 zincir 3 trabzan yapalım. 6 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız fıstığın hemen önüne aynı şekilde bir fıstık yapalım. 3 zincir çekip fıstığın diğer tarafına da aynı şekilde 1 fıstık yapalım. 6 zincir çekelim ve son yuvaya 3 trabzan, 2 zincir 3 trabzan yapalım.

Şalın ilk 3 turu bu şekilde yapılıyor . Kalan kısımları şemadan takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Üzüm Salkımı Şal Modeli Nasıl Yapılır? 1

Üzüm Salkımı Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/irina095/post360414440/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler