Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çınar Yaprakları Örgü Şal Yapımı

Örgü şal modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğimiz çınar yaprakları örgü şal yapımı var. Adım adım nasıl yapıldığını öğrenecek daha sonra üçgen şal modelleri veya etol şal modelleri olarak öreceğiz. Hatta istersek örgü paspas modelleri veya dantel runner modelleri olarak da örebiliriz. Sadece çınar yapraklarını örüp örgü aplike modelleri, örgü duvar süsü olarak da kullanabiliriz. Saydığımız tüm modeller örüldüğünde çok güzel duracak bir örnek. Tek renk iplerle de batik iplerle de ebruli iplerle de örülebilir. Hepsiyle güzel olur. Yeni örgü şal modelleri anlatımına geçmeden daha önce ördüklerimize bir göz atalım.

Çınar Yaprakları Örgü Şal Yapımı 14

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz şallardan bahsedeceğiz. Bugünkü şal tarifimiz motifli şal modellerinden olduğu için yine bahsedeceğimiz modeller motifli örgü şallardan olacak. Mesela batik iplerle örülmüş harika bir şal var. Yine farklı örgülerde de kullanılabilir. Yapılışına batik iple motifli şal yapılışından ulaşabilirsiniz. Firkete örgülerle de çok güzel şallar örebilirsiniz. Tıpkı videolu firkete örgü şal modeli nasıl yapılır içeriğimizde olduğu gibi. Bebek battaniyesi, hırka modelleri gibi örgülerin yapılışında kullandığımız motiflerle de şallar örebilirsiniz. Tığ işi gül şal modeli nasıl yapılır sizlere öreceğiniz şallarda fikir verecek. Gelelim şimdi yeni modelimize. Yabancı örgü modellerinden olan çınar yaprakları örgü şal yapımını öğrenelim.

Çınar Yaprakları Örgü Şal Yapımı

Çınar Yaprakları Örgü Şal Yapımı 14

Çınar Yaprakları Şal Nasıl Örülür?

Tek renk iplerle de ebruli iplerle de örüldüğünde çok güzel duracak bir şal daha. Bir görselde renkli iple örülmüş halini göreceğiz. Çınar yaprakları motifli olarak örülüyor. O yüzden üçgen olarak veya dikdörtgen olarak motifleri birbirine ekleyebilirsiniz.

Çınar Yaprakları Örgü Şal Yapımı 9

Çınar yapraklarının nasıl örüldüğünü öğrendikten sonra hırkalar, yelekler, pançolar, etekler örebilirsiniz. Şimdi biraz çınar yapraklarıyla örülmüş modellere göz atalım.

Son olarak videolara geçelim ve çınar yaprakları örgü şal yapımının anlatımını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler