Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Etol Şal Yapımı

Şal modelleriyle devam ediyoruz. Sırada oldukça kolay küçük bir püf noktası olan kolay etol şal yapımı hazırladık. Şişle ördüğümüz etol çok şık duruyor. Videoda kalın bir iple örülmüş halini göreceğiz. Fotoğrafta ise daha ince bir iple örülmüş halini göreceğiz. Kolay etol şal yapımı anlatımına geçmeden önce birkaç daha önce paylaştığımız örneğe geçelim.

Mesela kış gülü şal modeli yapılışı tığ işi motiflerle yapılmış süper bir örnek. Evde kalan parça ipleri değerlendirmek için muhteşem bir örnek. Dikdörtgen etol şal yapılışı motiflerle ördüğümüz örneklerden. Daha önce bebek battaniyesinde kullanmıştık. Etol şal modelleri ve yapılışında daha önce farklı örgülerde kullandığımız örnekleri de kullanabilirsiniz. Tıpkı az sonra paylaşacağımız ajurlu örgü modellerinde olduğu gibi. Örgü kazak modellerinde, örgü yelek modellerinde de kullandığımız modeli etol şal modellerinde kullanacağız.

Kolay Etol Şal Nasıl Örülür?

Pembe tonlarıyla örülmüş etol şalın ölçüleri 61 x 165 cm civarında. Sizde istediğiniz ölçülerle size uygun olan ölçülerde örebilirsiniz. Şalda 5,5 mm şiş kullanılmış. 50 gramlık iplerden 4 adetle örülmüş. Modelde 123 ilmek ile başlanmış.

Kolay Etol Şal Yapımı 1

Kolay Etol Şal Yapımı

Etol şal modelinde kullanacağımız örneğin küçük bir püf noktası var. Kolay etol şal yapımının püf noktası son ilmeğe geldiğimizde 2 ilmek kalıyorsa şişe 1 ilmek doluyoruz. Eğer tek ilmek kalıyorsa dolama yapmıyoruz. Aksi halde örgümüz velev gidecektir. Şimdi şalda kullanacağımız modelin yapılışını videolu izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-knit-airy-shawl/RHK0126-028490M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler