Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gelin Şal Modelleri

Ananas örgü modellerinden, badem örgü modeli, çilek örgü modeli olarak isimlendirilen birçok örgüye çok yakışan güzel bir örnekten şal modelleri hazırladık. Bu güzel modelden yelek modelleri, şal modelleri, dantel örnekleri, bluz modelleri gibi birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Gelin şal modellerinde kullandığımız çilek örgü modeli ile örgü etek örmüştük. Ananas örgü modeli çocuk bluz yapılışı hazırlamıştık. Yine ananas örgü modeli yazlık bluz yapımı hazırlamıştık. Daha birçok örneğimiz var. Önceki tariflerden hepsine ulaşabilirsiniz. Gelin şal modelleri için angora ipler kullanabilirsiniz. Modelimizin yapılışına geçelim.

Güzel Şal Modelleri

Gelin Şal Modelleri 2

8 ananasımız var. Uzunluğu ise istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Tabi genişliğini de 8 çilek yapmak zorunda değilsiniz. Genişliğini de istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şalın şemasında da gördüğünüz gibi pembe kısımlar son turlarımız. Son turda 4 çilek yapıp bitiriyoruz. Şalda kullanılan semboller aynı. Uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Zincir sayılarınızı elinizin sıkılık ve gevşekliğine göre ayarlayabilirsiniz. Şalınız bittiği zaman gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Gerdirme işleminin nasıl yapıldığını inceleyelim şimdi.

Şalımızı ördük bitirdik. Şimdi de farklı renklerle örülmüş örneklerini görelim. Beğendiğiniz renklerle şalı örebilirsiniz. Ben en çok krem renk ile örülmüş modeli sevdim. Şal ve yelek modellerinde özellikle çeyizlik örgü modellerinde krem rengi çok güzel duruyor. Çok zarif duruyor. Önce krem renk ile örülmüş modellerimizi görelim.

Gelin Şal Modelleri 1

Gelin Şal Modelleri

Gelin Şal Modelleri 5

Gelin Şal Modelleri 8

Gelin Şal Modelleri 4

Gelin Şal Modelleri 9

Şimdide aynı modeli renkli iplerle örülmüş örneklerini görelim.

Gelin Şal Modelleri 7

Gelin Şal Modelleri 3

Gelin Şal Modelleri 10

Gelin Şal Modelleri 6

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1053

Benzer İçerikler
One thought on “Gelin Şal Modelleri”
  1. Brasília Franco dedi ki:

    Lindas peças e muito elegantes.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler