Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Etek

Çok güzel şahane bir etek. Örgü etek modellerinden daha önce farklı örneklerden paylaşımlarımız olmuştu. Şimdi o modeller arasına yeni bir örnek daha ekliyoruz. Ben çok beğendim. Bildiğimiz bir modelden örülmüş örgü etek. Ananas örgü modeli, badem örgü modeli veya çilek örgü modeli olarak bildiğimiz bir örnekten. Örgü etek yapılışı için dantel ipliği, merserize iplikler, pamuklu iplikler, ebruli batik ipler kullanabilirsiniz. Örgü etek yapımı anlatımlı model için elinizde olan ipleriniz varsa onları da kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü etek örnekleri için önceki tarifleri inceleyebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Etek Modelleri

Uzunluğunu ayarlayarak istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Örgü etek çan şeklinde örülüyor. Elastik bir bant ile bele sabitleniyor. İçine uyumlu renklerde kumaşlarla astar geçirilebilir. Ekru renkte % 100 alpaka yünü ile bir iplik ile örülmüş. 2 – 2,25 mm tığ ve 3 mm lastik kullanılmış. Bel genişliğinize göre kesip lastiği ayarlayabilirsiniz.

Örgü Etek

Eteğin bedenlere göre yukarıda cm ölçüleri verilmiştir. Eteğin boy uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Örgü Etek 1

Eteğimizin örnek şeması ise yukarıdaki gibidir. Şemada daireler zincir, koyu siyah dik çizgiler tekli trabzan, uzun çizgiler ( üzerinde çizgi bulunan) trabzan anlamına geliyor. Şemayı bu semboller üzerine kolayca örebilirsiniz. İlk etapta belki ilk aşamada örneği kurarken zorlanabilirsiniz. Sonrasında kolayca örebilirsiniz. 34 , 36 – 38, 40 – 42, 46- 48 bedenler için sırasıyla 240, 256, 272, 288 zincir çekerek baylayabilir ve örneği kurabilirsiniz.

Eteğin bitmiş görüntüsü muhteşem. Aynı renkle veya istetiğiniz farklı bir renk ile içine astar geçirebilirsiniz.

Örgü Etek 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler