Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Etek Yapılışı

Yaz gibi cıvıl cıvıl bir etek. Şal modellerinde kullandığımız bir modelde örgü etek yapılışı yapıyoruz. Şemalı anlatımla tarifi sizlerle. Batik iplerle yapılmış rengarenk bir etek. Evde kalan ipleri değerlendirmek için bu eteği renk renk örebilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden oluşuyor eteğimiz. Kolay bir şema. Bu örgü için biraz tığ işi örgü biliyorsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü etek modellerini yazın tatilde, içine astar geçirerek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Örgü etek yapımı anlatımlı farklı örnekler de var. Anlatımlı olarak hazırladığımız. Anlatımlı örgü etek – ceket modelleri hanım dilendi bey beğendi motifinin büyütülmüşünden yapılmış çok güzel bir örnek. Etek olarak, hırka modelleri olarak hanım dilendi bey beğendi motifi çok kullanılıyor. Motif motif örülüp etek veya hırka olarak örülüyor. Sizde kendiniz ve kızınız için örebilirsiniz. Şimdi yeni modelimiz örgü etek yapılışına geçelim. Bütün bir örnek. Motiflerle yapılmıyor. Düz olarak ilerliyor. Hazırsanız başlayalım.

Düz Örgü Etek Modelleri

Örgü etek yapılışı için kullandığımız yapraklı modeli şal modelinde kullanmıştık daha önce. Birazdan bu güzel örneğin şemasını vereceğiz. Ve bu tarz etek için nasıl örnekler kullanabilirsiniz yapraklı birkaç örnekte hazırladık. Onları da etek modellerinizde uygulayabilirsiniz. Şimdi önce şemaları görelim. Etek için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Örgü Etek Yapılışı 3

Eteğin alt ucu için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Etek Yapılışı 4

Şimdide yapraklı birkaç şema görelim. Beğendiklerinizi eteklerinizde kullanabilirsiniz.

Örgü Etek Yapılışı 5

Örgü Etek Yapılışı 6

Ve eteğimiz bittiğinde harika oluyor. Etek boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Örgü Etek Yapılışı

Örgü Etek Yapılışı 1

Örgü Etek Yapılışı 7

Örgü Etek Yapılışı 2

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/5582218/post395571957/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Etek Yapılışı”
  1. lucila estrella garcia dedi ki:

    Gracias por todos los tejidos que comparten son hermosos y cada día aprendo más gracias a personas como ustedes, reciban bendiciones

    1. Melek dedi ki:

      muchas gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler