Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Boyunluk Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışından çok güzel bir model yapılışı hazırladık. Kolay örgü boyunluk yapılışı. Severek öreceğimiz örgülerden. Kadın erkek, büyük küçük herkese örebiliriz. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahatlıkla örgü boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde kalın ipler kullanıyoruz. Elinizde eğer ince ipleriniz varsa birkaç kat yaparak kalınlık oluşturabilir ve en güzel örgülerimizi örebilirsiniz. Boyunlukta tığ işinde farklı örnekleri birkaç modeli bir arada kullanarak harmanlayarak örebilirsiniz. Mesela kolay boyunluk yapımı trabzan ve fıstıklarla yapılan bir örnek. Örgü atkı boyunluk yapımı birkaç modelin birada kullanıldığı çok şık bir boyunluk. Daha fazla boyunluk yapımı için önceki tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni modelimiz kolay örgü boyunluk yapılışına geçelim.

Tığ İle Kolay Boyunluk Modeli Tarifi

Krem rengi iple hazırlanmış muhteşem bir boyunluk. 5 mm tığla örülen boyunluğu herkes çok rahat örebilecek. 5 mm tığla uyumlu birçok farklı iple örebilirsiniz. Renkli iplerle de güzel durur. Boyunluğumuz 145 cm uzunluğunda 20 cm genişliğinde. Sizde kendinize uygun ölçülerde örebilirsiniz. % 100 yünlü bir iplik kullanılarak örülmüş.

Kolay Örgü Boyunluk Yapılışı 6

221 zincir çekerek boyunluğa başlıyoruz. Son zincire ilmek kaydırmayla bağlayarak daire şekline getirelim. Bir sonraki turda tüm zincirler üzerine tekli trabzan yapalım. 2. tura geldiğimizde ve sonrasında arka ilmeklere batarak tekli trabzan yapalım. Tekli trabzan tığa ilmek alarak batıyoruz. Sık iğne örer gibi hepsini bir çekiyoruz. 27 tur aynı şekilde örerek boyunluğu tamamlıyoruz. Kolay örgü boyunluk yapılışı çok kolay ve çok güzel görünüyor.

Kolay Örgü Boyunluk Yapılışı 7

Kaynak : https://yarnandchai.com/super-plush-infinity-scarf/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler