Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Kolay Atkı Yapılışı

Bu kez bebekler için çocuklar için şahane bir model anlatımı hazırladık. Tığ işi kolay atkı yapılışı. Kalın iplerle ördüğümüz çok beğeneceğiniz örgüye yeni başlayanlarında rahatlıkla örebileceği modellerden. Bebekler için çok figürlü örgü modellerinden bahsetmiştik. Mesela tilki atkı eldiven yapılışı çok beğeneceğiniz modellerden. Figürlü modelleri seviyorsanız bu örneği kaçırmayın derim. Atkıyı bebek şapka modelleriyle takım oluşturabilirsiniz. Örgü atkı yapımı için ördüğümüz çok fazla model var. Maalesef hepsini buraya sığdıramıyoruz. O yüzden birkaç modelden bahsedebiliyoruz. Bugün tekli trabzanlarla düğmeli çok hoş bir modelin anlatımını hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Ellerini takip ederek rahatlıkla örebiliriz. Tığ işi atkı modelleri ve yapılışlarından kolay model için anlatıma geçiyoruz. Keyifle bebeklerimiz için atkıyı örüyoruz.

Tığ İle Atkı Yapımı

Zincir sayılarını ayarlayarak bebekler için yetişkinler için atkı örüyoruz. 3 adet düğme kullanacağız. Kalın ipler ve tığlarla atkıyı çok kısa sürede tamamlıyoruz. Eğer elimizde kalın iplerimiz yoksa mevcut olan iplerimizi birkaç kat yaparak kalınlaştırabiliriz.

Tığla Kolay Atkı Yapılışı 1

Öreceğimiz boyutlara göre zincirimizi çekerek başlıyoruz. Sonra üzerine ilmekleri çift toplayarak trabbzan yapıyoruz. Sonraki turlarda 1 incirle, önden batmalar yaparak trabzanlar yapıyoruz.

Tığla Kolay Atkı Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Büyük küçük herkes için örebiliriz. Tığla kolay atkı yapılışı için hemen anlatıma geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler