Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Anne Kız Hırka Nasıl Örülür?

Şiş örgü örneklerinden anne kız kombin olarak öreceğiniz örgü hırka modelleri yapılışı hazırladık. Medium beden ve large beden anlatımını videoda bulacaksınız. Kendinize, kız çocuklarınıza yapraklı örgü modellerinden hırkayı severek öreceksiniz. Baharlık hırka modellerinde sizde sevdiğiniz şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. Sarmaşık yaprakları örneği el örgü hırkalarda, yelek modellerinde veya bebek battaniyesinde, bebek örgülerinde çok güzel duruyor.

Hırka mevsimi yavaş yavaş geliyor. En güzel örgü hırka modellerini örmeye başlayacağız. Mesela son paylaştığımız bademli altıgen hırka yapılışı mevsimlik olarak baharda yazında kullanacağınız modeller arasında. Ahududu uzun hırka modelleri ise modası hiç geçmeyecek şiş örgü hırkalardan. Büyükler için yakadan başlama hırka yapılışı uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayacağınız hırkalardan. Şimdi yeni model şişle anne kız hırka nasıl örülür öğrenmeye geçelim.

Şişle Yapraklı Örgü Hırka Yapılışı

Baharlık hırka yapmak isteyenler için ajurlu sarmaşık yapraklar modelini yakadan başlama hırkaya uyarladık ve mevsimlik muhteşem bir hırka elde ettik. Hırkamızın anlatımını 2 hırka üzerinden (xs) 34 bedenin sayılarını paylaştık, (M&L) 38-40 bedenin ise Yapılışını detaylıca videoda anlatımını yaparak sizler için 2 beden bir arada anlattık.

Yakadan başlama hırkamızı roba kısmını örerek başladık ve arttırmaları yaparak robamızı istediğimiz bedeni elde edinceye dek ilerlettik. Kol kısmına da model uygulayıp daha şık bir görüntü elde ettik. Beden kısmını da örüp etek ucuna 1+1 lastik örgümüzü uyguladık. Kol kısmını 5 şiş ile örüp hırkamızı dikişsiz bir şekilde sonlandırdık.

38-40 beden hırkamızı biz diz uzunluğuna kadar 18 model uyguladık ve toplamda 3 adet Alize Angora Gold ip kullandık mevsimlik muntazam hafif bir hırka oldu. Hırkamızı ayak bileklerine kadar uzun örerek gösterişli uzun efil efil bir hırka örebilirsiniz. Hırkamızı orta derecede örgü örmeyi bilenler rahatlıkla yapacaktır. Yeni öğrenen örgü severlerinde azim ve çabayla yapabileceğine eminiz.

Şişle Anne Kız Hırka Nasıl Örülür? 1

Şişle Anne Kız Hırka Nasıl Örülür? 2

Şişle Anne Kız Hırka Nasıl Örülür? 3

Şişle Anne Kız Hırka Nasıl Örülür? 4

Şişle Anne Kız Hırka Nasıl Örülür? 5

Hırkayı tamamladığımızda yukarıdaki gibi olacak. Hazırsanız videoya geçip şişle anne kız hırka nasıl örülür öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler