Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinç Örneğinden Çanta Yapımı

Pirinç örneğinden çanta yapımı yapıyoruz. Çok şık duruyor. Çilek kırmızı renginde pirinç çanta. Örgü çanta modellerinden birçok yapılışı olan model paylaştık. Örgüye yeni başlayanlar ve kolay model arayanlar için güzel bir örnek hazırladık. Pirinç örgü modelini birçok modelde kullanıyoruz. Pirinç örgü bebek battaniyesi, pirinç örgü modeli puf yapımı, pirinç örgü jile yapımı, yelekler, hırkalar , şapkalar.. Daha birçok modelde kullanıyoruz. Örgü çanta modellerinden en çok sevilen ve en çok örülen modeller arasında Wayuu mochilla bagler geliyor. Yapılışı , şemaları mevcut. Önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Penye ipten çantalar var. Eski çantayı yenileme,süsleme fikirleri var. Bugünse pirinç örneğinden çanta yapımı yapıyoruz. Hazır mısınız. Başlıyoruz.

Pirinç Örgüden Çanta Nasıl Yapılır?

Pirinç örneğinin yapılışı çok kolay ve çok güzel duran bir örnek. Düz örgü ters örgü yapılışını bilen herkes pirinç örgüyü örebilir. Yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Pirinç örgü yapılışını daha önce videolu olarak vermiştik. Şimdi tekrar bilmeyenler yeni başlayanlar için videoyu yayınlıyoruz.

Pirinç örgü nasıl yapılır gördüğümüze göre çantanın yapılış aşamalarına geçebiliriz. İplik olarak orta kalınlıkta bir iplik tercih ediyoruz. % 100 pamuklu bir iplik kullandık modelde. Şiş olarak 6 – 4 mm arası. Kullanacağınız ipe göre ölçüler değişiklik gösterebilir. Verdiğimiz ölçülerde çantanın boyutları 45 cm genişliğinde 15 cm derinliğinde . Siz boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Çantanın alt tabanı için 30 ilmek ile başlıyoruz ve 30 cm olana kadar pirinç örgü örüyoruz. Kulplar için 2 adet 9 ilmekten başlıyoruz. 61 cm olana kadar pirinç örgü örüyoruz. Çantanın üst kısmı için 2 parça 90 ilmekten başlıyoruz. 43 cm olana kadar örüyoruz. Tüm parçalar bittiğinde bir araya getirip dikerek birleştiriyoruz. Ve çanta hazır.

Pirinç Örneğinden Çanta Yapımı

Kaynak : https://www.allfreeknitting.com/Knitted-Bags/Strawberry-Seed-Knit-Tote-From-Lily-Sugar-n-Cream/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler