Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerinde çok güzel bir örneğin anlatımını hazırladık. Yazlık çanta modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Yaz kış kullanacağımız çok şık çantalardan. Alt zeminde kırmızı, yeşil, mavi, sarı gibi birçok rengi kullanabilirsiniz. Tavus kuşu örgü çanta yapılışı çok beğeneceğiniz modellerden. Pullarla, boncuklarla çantamızı süsleyebilir daha şık hale çevirebiliriz. Çantanın birçok farklı renkle örülmüş örneklerini de göreceğiz. Sizde beğendiğiniz renklerle örebilirsiniz. Pamuklu iplerle, merserize iplerle öreceğimiz çantayı genç kızlarımıza örebiliriz. Hediyelik fikirler olarak veya satış olarak örebiliriz. Çantanın üst kısmında bulunan motifleri farklı örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Mesela bebek battaniyesi modellerinde, örgü takı modellerinde, dantel havlu kenarı modellerinde, havlu süslemelerinde, örgü süsleme sanatında kullanabiliriz. Örgü çanta yapımı anlatımlı model hem şemalı hem de videolu olarak hazırladık. Hatta aynı motiften örgü küpe yapılışının nasıl durduğunu, nasıl örüldüğünü göreceğiz. Tavus kuşu çanta yapılışına deri askılar, zincir askılar, örgü askılar uygulayabilirsiniz. Uyarlamalar yaparak örgü sırt çantası modellerine çevirebilirsiniz. Cıvıl cıvıl çok beğenilecek bir çanta.

Tavus Kuşu Çanta Nasıl Örülür?

Püsküllerle, örgü motiflerle, boncuklar ve pullarla süslediğimiz harika bir çanta tarifi hazırladık. Renkli tavus kuşu tüylerini andıran tavus kuşu örgü çanta yapılışı. Şemalı ve videolu anlatımı izleyeceğiz. Sonrasında ise dilediğimiz boyutlarda çantamızı öreceğiz. Kolay örgü modellerinden. İlk olarak çantamızın şemasına göz atalım.

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 10

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 9

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 8

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 13

İkinci olarak çantamızın boyutlarına bakalım. Zincir sayısını ayarlayarak her boyutta örebiliriz. 28 cm uzunluğunda, 19 cm genişliğinde. Motiflerin boyutları yaklaşık uzunluğu 6,5 cm, genişliği 5,5 cm. Çanta için 4 katlı penye iplik kullanılmış. Çiçek motifleri için dantel ipleri, nakış iplerini, ince pamuklu ipleri kullanabiliriz.

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 5

Tavus kuşu motiflerini örgü kolye ucu, örgü küpe veya farklı örgülerde kullanabiliriz. Şimdi çanta olarak nasıl duruyor ona göz atalım.

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 11

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 12

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 6

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 4

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 3

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 2

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı

Tavus Kuşu Örgü Çanta Yapılışı 1

Son olarak tavus kuşu örgü çanta yapılışı videosunu izleyelim.

 

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7909

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler