Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi

Yatak örtüsü modelleri, bebek battaniyesi modelleri olarak örebileceğiniz çok güzel ve kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar da örebilirler. Örgü aplike modellerinden de yapabilirsiniz battaniyelerinize. Örgü çiçek modelleri, ağaç dalları, örgü hayvan figürleri ile battaniyeler örebilirsiniz. Battaniyemizi şiş örgü modelleri ile örüyoruz. Ve düz bir örgü. Üzerine desenli pamuklu kumaşlarla aplikeler yapıyoruz. Aylar, roketler, yıldızlar, kuzular, tavşanlar… Beğendiğimiz desenleri nette bulduğumuz kalıpları kullanarak kumaşlardan kesip battaniye üzerine dikiyoruz. Örgü modelleri ile düz örgüler örüp üzerini örgülerle, kurdele süslemeleri ile çeşitli aksesuarlarla süslemeler yapabilirsiniz. Keçelerle süslemeler yapabilirsiniz. Pirinç örgü modeli, düz örgü ile örgüler örebilir ve üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Aplikeli bebek battaniyesi tarifinin anlatımına geçelim.

Aplikeli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Aynı sayılarla örüp farklı süslemelerle yaptığımız güzel bir battaniye. Aplikeli bebek battaniyesi tarifini sizlere hazırladık. Ve üzerine istediğiniz sevdiğiniz hayvanları, çiçekleri, figürleri yapabilirsiniz. Sizlere şiş örgü modellerine yeni başlayanlara şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür videolu olarak da göstereceğiz. Battaniyenin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeldeki battaniyenin ölçüleri 80 cm. Siz istediğiniz ölçülerde ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Battaniyenin kenar kısımları için haraşo örgü modelleri örüyoruz. Dilerseniz battaniyenin üzerine süslemeleri yaptıktan sonra arka kısmına pamuklu kumaşlar geçirebilir, dikebilirsiniz.

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 8

Battaniyemizin şeması bu şekilde. Şimdi şişe ilmek atmayı ve düz, ters örgünün nasıl örüldüğünü görelim.

Haraşo örgü modeli önden ve arkadan düz olarak örülüyor veya ters olarak örülüyor. Ben düz olarak örüyorum. Kenar kısımlarını haraşo olarak örüp ara kısımları önden düz arkadan ters olarak örüyoruz. Daha sonra kumaşlarla aplikeler yapıyoruz. Şimdi battaniyemizin bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Aplike bebek battaniyesi tarifi için örnekler.

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 1

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 5

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 11

Kalıpları bu şekilde kendiniz de kağıt veya kartonlar üzerine hazırlayabilirsiniz. Battaniyelerimiz çok güzel.

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 4

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 10

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 9

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 3

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 2

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 7

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 6

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi

Aplikeli Bebek Battaniyesi Tarifi 13

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8107/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler