Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sık İğneli Kare Motif Yapılışı

Aynı motifin iki farklı versiyonunu hazırladık. Sık iğnelerle hazırlanmış kolay örgü modellerinden ve tamamlandığında muhteşem duruyor. İsterseniz iki renkli örgü modelleri olarak örebilirsiniz. Yada tek renk olarak tığ işi motif modelini çalışabilirsiniz. İki farklı versiyonun da yapılışını hazırladık. Sık iğneli kare motif yapılışı kolayca öreceğimiz örneklerden. 2 renkten daha fazla da renk kullanarak motifi örebilirsiniz. Mesela bebek battaniyesi örebilir evde kalan ipleri kullanabilirsiniz.

Sık İğneli Kare Motif Yapılışı 3

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz battaniye modellerinden bahsedeceğiz. Çok seveceğimiz iki renkli keten bebek battaniyesi modeli kare motiflerle örülmüş istenilen renk düzeninde örülecek modellerden. Bir diğer motifte ise üçgen motifleri kullanıyoruz. Anlatımına ise üçgen motifli battaniye yapılışından ulaşabilirsiniz. Renkli örgü modelleri, kolay örgü modelleri, çeşitli çiçekli motifleri kullanarak harika motifler tasarlayabilirsiniz. O halde sık iğneli kare motif yapılışını öğrenelim.

Sık İğneli Motif Nasıl Örülür?

Örgü modelleri ve yapılışlarında bebek battaniyesinde, örgü tutacak modellerinde, el bezlerinde, paspas modellerinde veya farklı örgü modellerinin yapılışında kullanacağımız bir motiften bahsedeceğiz. İlk olarak iki renkli olanının örülüşünü öğreneceğiz. İkinci olarak ise aynı motifin tek renk halinin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz.

Hazırsanız sık iğneli kare motif yapılışının iki renkli halinin nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Sık İğneli Kare Motif Yapılışı

Sık İğneli Kare Motif Yapılışı 1

 

İkinci olarak ise aynı motifin tek renk olarak örülmüş halini öğreneceğiz. Böylece 2 farklı şekilde sık iğneli kare motif yapılışını öğrenmiş olacağız.

Sık İğneli Kare Motif Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler