Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Doğan Koza Battaniye Yapımı

Çok sevimli. Yeni doğan bebekleriniz için yapabilirsiniz. Daha çok yeni doğan fotoğrafçılığında da kullanılıyor. Bu anlatımdan yola çıkarak farklı birçok yeni doğan koza battaniye yapımı yapabilirsiniz. Örmesi çok kolay ve çok keyifli. Çok kısa sürede bitireceğiniz bir çalışma. Örgü kundak battaniye yapımı modelleri arayanlar, örgüye yeni başlayanlar için çok güzel bir çalışma. Düz olduğu için üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Erkek ve kız çocuklarınıza göre istediğiniz figürleri örebilir , dikebilirsiniz. Ponponlarla süsleyebilirsiniz. Yeni doğan bebekler için daha önce de örgü paylaşımlarımız olmuştu. Fotoğrafçılıkta da kullanılmak üzere yeni doğan örgü bebek kostümleri ve giysileri galerisi hazırlamıştık. Galerinin içinde çok güzel modeller , kostümler vardı. Yeni doğan deniz kızı kostümü yapılışını sizlere adım adım anlatımlı olarak hazırlamıştık. Yeni doğan örgü kulaklı şapka modeli yapılışına değinmeden geçmeyeceğim. Yine fotoğrafçılıkta kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri için mimuu.com ziyaret etmeniz yeterli.

Kundak Battaniye Nasıl Yapılır?

Bu güzel yeni doğan koza battaniye yapımını dairesel şekilde örmüyoruz. Normal düz olarak örüyoruz. Modelde % 100 merinos yünlü bir iplik kullanılmış. Yumuşak bir iplik. Kalın olduğu için 9 -10 mm şiş ile örüldü. Gerekli diğer malzemeler iğne, 2 cm çapında bir düğme, maka, ölçmek için mezura. Verilen boyutlar yeni doğan bebek için uygundur.

Modele 40 ilmek + 2 kenar ilmeği olmak üzere 42 ilmek atarak başlıyoruz. 4 tur haraşo örgü modeli örüyoruz. Sonrasında 6 tur 2 düz 2 ters olarak örüyoruz. Şimdi ise 38 tur önden düz , arkadan ters olarak örüyoruz. 38. turdan sonra eksiltmelere başlıyoruz. Eksiltmeleri 2 ilmeği birlikte örerek yapıyoruz. Önce 8 düz ör 1 azalt olarak örüyoruz. Arka sırayı ters olarak örüyoruz. Eksiltmeler ön yüzde yapılacak. Arka sıralar artırma ve eksiltme yapılmadan örülecek. Eksiltmelere sırasıyla 7 ör 1 azalt, 6 ör 1 azalt, 5 ör 1 azalt, 4 ör 1 azalt, 3 ör 1 azalt, 2 ör 1 azalt şeklinde örüyoruz. Sonrasında ise tüm turu iki ilmeği birlikte ör olarak tamamlayalım. İpi biraz uzun tutup keselim. Sonda kalan ilmekleri iğne ile toplayalım. Büzelim. Yan kısımları dikelim. Ve düğmeyi de dikip tamamlayalım.

Battaniye bitti. Tüm işlemler bu kadar. Nasıl göründüğüne bakalım.

Yeni Doğan Koza Battaniye Yapımı 2

Yeni Doğan Koza Battaniye Yapımı

Yeni Doğan Koza Battaniye Yapımı 1

Yapılışını az ilmek sayısı ile teknik olarak nasıl yapıldığını görelim.

Kaynak : https://www.soywoolly.com/2017/08/16/cocoon-portabebe-capullo-para-recien-nacido-tejido-en-dos-agujas/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler