Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Yapımı Örgü

3 farklı çiçek motifinden şahane bir örgü örüyoruz. Örgü çanta modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde ve birçok yazlık örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Çiçekleri tek tek farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Çiçeklerin sizlere hem yapılış şemasını vereceğiz, hemde fotoğraflarla adım adım yapılışını. Adımları takip ederek kolayca örebilirsiniz. Biraz tığ işi örgü bilmeniz yeterli. Şemadan takip etmek isteyenler ise kullanılan sembollerin ne anlama geldiğini bilmesi yeterli. Sembollerin anlamı genelde hep aynı. Çiçekleri tek tek örgü süsleme sanatında, örgü aplike modellerinde, yelek, şapka, gibi süslemelerde kullanabilirsiniz. Süsleme yaparken yanına örgü yaprak modeli yapılışını da ekleyebilirsiniz. Kırlent süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Motiflerin birbirine nasıl eklendiğini fotoğraflarda görebilirsiniz. Motifleri birbirine ekleyerek bebek battaniyesi, yatak örtüsü, kırlent modelleri ekleyebilirsiniz. Bu güzel çiçek yapımı örgü örnekleri ile evde kalan ipleri değerlendirme işlemleri yapabilirsiniz.

Örgü Çiçek Modelleri

Çiçek yapımı örgü modellerinden 3 farklı örneği bir arada veriyoruz. İsterseniz tek tek örebilirsiniz. Veya bütün olarak yelek, battaniye. kırlent gibi modellerinizde kullanabilirsiniz. Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyoruz.

Çiçek Yapımı Örgü

Şemada part 1 ve part 2 çiçeklerin sonradan yapılan orta kısımları. Şemada x sık iğne, uzun çizgi trabzan, daireler zincir, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmanız gerektiğini temsil ediyor.

Şimdi önce 1. çiçeğimizin yapılışını fotoğraflarla görelim.

Çiçek Yapımı Örgü 1

Çiçek Yapımı Örgü 2

Çiçek Yapımı Örgü 3

Çiçek Yapımı Örgü 4

Sıra 2. çiçekte.

Çiçek Yapımı Örgü 5

Çiçek Yapımı Örgü 6

Çiçek Yapımı Örgü 7

Çiçek Yapımı Örgü 8

Sıra 3. çiçekte. Bu çiçeği birçok yerde daha önce kullanmıştık. Birçoğumuz biliyordur bu çiçeği.

Şimdi motifleri birbirine nasıl ekleyebiliriz görelim.

Çiçek Yapımı Örgü 20

Çiçek Yapımı Örgü 21

Çiçek Yapımı Örgü 22

Ve ortada kullandığımız motiflerin yapılışına geçelim.

3 farklı çiçek ve şık bir örgü modeli.

Kaynak : https://mypicot.com/4041.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler