Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Battaniye Modelleri

Bebek battaniyesi modellerinde evde kalan ipleri değerlendirmek için harika bir örnek hazırladık. Zikzak battaniye modelleri. Çeşitleri o kadar çok ki. Trabzanlarla yapılmış harika ve kolay bir örnek hazırladık. Yapılışına adım adım resimli ve açıklamalı olarak zikzak bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Burada şemalı yapılışını bulacaksınız. Ve yine örülmüş bitmiş halini. Sizde elinizde olan iplerle istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Aynı şekilde örülmüş ve kenarına motifler eklenerek yapılmış harika bir model daha var. Sizde kare motiflerle motifli zikzak bebek battaniyesini örebilirsiniz. Püsküllerle süsleyebilirsiniz. Püsküllü zikzak battaniye de çok hoş duran bir model. Zikzak battaniye modellerinden tığ işi örgü ile şiş örgü ile örülmüş farklı modellere önceki yazılardan ulaşabilirsiniz.

Zikzak Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Bebek battaniyesi modellerinde çok tercih edilen bir örnek. Artık ipleri değerlendirmek için çok iyi oluyor. Zikzak battaniye modellerinin çok çeşidi var. Onları kullanabilirsiniz. Hemen şimdi paylaşacağımız modelin yapılış şeması ile başlayalım.

Zikzak Battaniye Modelleri 4

Zikzak battaniye örerken zincir sayılarını istediğimiz ölçüden biraz uzun çekmekte fayda var. Çünkü toplama yapıyor. Zikzaklı olduğu için. Kolay bir model. Kenar kısımları için motifler yapabilirsiniz. Aynı modeldeki gibi zikzak bırakabilirsiniz. Trabzanlarla veya beğendiğiniz farklı kenar oyası modelleri ile kenar örebilirsiniz. Gri, krem, mavi tonlarında bir battaniye örüyoruz şimdi şemadan takip ederek. Üst kısımda resimli yapılışını paylaştığımız linki vermiştik.

Hadi şimdi battaniyemiz bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Çok güzel olduğunu görecek ve hemen örmek isteyeceksiniz.

Zikzak Battaniye Modelleri 1

Zikzak Battaniye Modelleri 2

Zikzak Battaniye Modelleri

Zikzak Battaniye Modelleri 3

Kaynak : https://rescuedpawdesigns.com/rippling-trellis-crochet-blanket-pattern/#_a5y_p=4421518

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler