Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Kare Motif Yapımı

Birçok yerde kullanabileceğiniz çok güzel bir motif. Tek renk dantel ipleriyle, rengarenk dantel ipleri ile örebilirsiniz. Havlu kenarlarında kullanabilirsiniz. Tepsi örtüsü, dantel vitrin içi takımları yapabilirsiniz. Runner örebilirsiniz. Bebek battaniyesinde, hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Daha birçok örnek sayabiliriz. Dantel örneklerinin birçoğunda kullanabilirsiniz. Kalp dantel bluz modeli yapılışı için bir motif yapılışından bahsetmiştik. Burada kullandığımız motifi de birçok yerde kullanıyoruz. Tunikler, kazaklar, hırkalar, yelekler örüyoruz bu örnek ile. Kenar oyası modeli olarak, havlu kenarı olarak kullandığımız bir diğer model ise güllü havlu kenarı modeli yapılışı. Daha fazla model için mimuu.com bekleriz.

Tığ İşi Kare Motif Yapımı Anlatımlı

Kolay kare motif yapımını birçok yerde kullanabiliriz. Daha önce kalan ipleriniz varsa etamin işlediğiniz onları da kullanabilirsiniz motifi örmek için. İnce bir ip olduğu için küçük olabilir motif. Havlu kenarı olarak kullanabilirsiniz o zaman veya kenar oyası olarak. Motifleri birbirine dikerek veya motifleri örerken son turda birbirine tığ ile ekleyerek birleştirebilirsiniz. Motifin yapılışına geçelim.

Sihirli halka içine 5 trabzan yaparak popcorn yapıyoruz. Ve aralarda zincir çekerek 4 yaprak yapıyoruz.

Kolay Kare Motif Yapımı 3

İpliğin rengini değiştirip aşağıdaki gibi yaprakları yapıyoruz.

Kolay Kare Motif Yapımı 2

Son tura geldik. Bu turda ipliğimizin rengini değiştirip yaprakların içini dolduruyoruz. 3 turda motifi bitiriyoruz.

Kolay Kare Motif Yapımı

3 turda güzel bir motif ortaya çıkıyor. Altına uzun bir zincir çekip üzerine sık iğne yaparak örgü kitap ayracı olarak da kullanabilirsiniz.

Kolay Kare Motif Yapımı 1

Kaynak:https://pontopreso1.blogspot.com/2017/05/novo-square-em-croche.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler