Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri

Pamuklu iplerle örülmüş harika bir battaniye hazırladık. Kız ve erkek bebekler için uygun bebek battaniyesi modeli. Bu güzel modeli paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Daha büyük örerek tek kişilik battaniye, örgü diz battaniyesi gibi modeller içinde kullanabilirsiniz. En güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışlarında renk düzenlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz bu güzel örneği. Ortadan başlayıp kenarlara doğru büyüyerek ilerleyen bir model. O yüzden çabuk ilerleyecek ve istediğiniz sonucu alacaksınız. Örgü işlerinde çok kullanışlı bir battaniye olacak. Yarım olarak başlayıp aynı modeli üçgen şal modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi veya paspas, örgü mandala süs modelleri olarak da gördüğümüz kalp mandala tığ desen yapılışını da battaniye olarak örebilirsiniz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı

3 mm tığ ve pamuklu iplerle örülmüş bir model. Sizler elinizde olan iplerin kalınlık ve inceliğine göre tığ ölçülerinizi belirleyebilirsiniz. 5 farklı renk kullanıyoruz. Sizler renk sayısını dilerseniz azaltabilirsiniz. Kenarında zarif bir oya kullanıyoruz. Tabi bu kısımda tercih meselesi. Daha farklı kenar oya modellerini kullanabilirsiniz. En güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışlarında kullanacağımız şemayı görelim.

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri 4

Hem kenar oyasını hemde battaniyenin ana şemasını gördük. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, + lar ise sık iğne anlamına geliyor. Şemaya ortan başlıyoruz ve istediğimiz ölçülere gelene kadar örmeye devam ediyoruz.

Modelde kullandığımız renk ve ip sayısı.

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri 5

Ve battaniyemiz bitti. Renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Harika görünüyor.

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri 6

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri 3

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri 2

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri 1

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/27340.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler