Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Tulum Battaniye

Tulum modelleri battaniye modellerimiz arasına çapraz düğmeli, zıbın şeklinde harika bir modelin yapılışını hazırladık. Yeni doğan bebek ölçülerinden 2 yaş bebeğe kadar ölçüleri ayarlayabileceğiniz bir model tarifi. Tığ işi bebek tulum battaniye modellerini istediğiniz renklerde örerek erkek bebek ve kız bebekler için hazırlayabilirsiniz. İlk aylarda örgü tulum battaniye modelleri çok kullanışlı olacaktır. Bir nevi kundak görevini görecektir. Tulum bebek battaniyesi yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Videodan veya şemadan takip ererek çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Trabzanlarla ördüğümüz bir model. Örgü uyku tulumu için tığ işinden farklı teknikleri, örnekleri de kullanabilirsiniz isterseniz. Tercih tamamen sizin.

Port Bebe Battaniye Modelleri

Yeni doğan ve küçük bebekler için evde ve dışarıda kullanabileceğiniz en pratik bebek battaniyesi modellerinden. Battaniyenin içinde sırtı, bacakları açılmayacak ve sıcacık olacaktır bebeklerimiz. Dışarı çıktığınızda da bebek arabasında, arabada çok kullanışlı bir battaniye. 2 yaşa kadar ölçüleri mevut. 6 aydan sonra bebeklerimiz hareketlendikleri ve üzerilerini açmaya başladıkları için tığ işi bebek tulum battaniye modellerini kullanmak iyi olacaktır. Uyku tulumu şeklinde battaniye onların gece rahat uyumalarını sağlayacaktır.

Yeni doğan bebek için yaklaşık 200 gr bir ipe ihtiyacınız olacak. Battaniye ölçüleri büyüdükçe ip ölçüleri de artacaktır. Mesela 2 yaş için 500 gr gerekecektir. İpinize göre tığ tercih edebilirsiniz. Modelde 5 mm tığ kullanılmış. Düğme, makas ve iğneye ihtiyacımız olacak ayrıca. Şimdi şemaları görelim.

Tığ İşi Bebek Tulum Battaniye 1

Tığ İşi Bebek Tulum Battaniye 3

Tığ İşi Bebek Tulum Battaniye 2

Harflerle battaniyeyi örerken kaç cm öreceğimiz verilmiş. Bu ölçülerde örebiliriz. Şimdi tığ işi bebek tulum battaniyenin videolu yapılışını inceleyelim.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2017/11/saco-de-dormir-sleeping-bag-para-bebes.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler