Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mozaik Örgü Battaniye Yapılışı

Şiş örgü modellerinden çok güzel bir örnek daha. Sadece bebek battaniyelerinde değil bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz. Mozaik örgü battaniye yapılışı çok güzel ve kolay bir model. Bebek hırkalarında, bebek yeleklerinde, şapka modellerinde, atkı – boyunluk modellerinde kullanılabilir. Erkek örgü modellerinde kullanılabilir. El örgü hırka modellerinde yetişkinler için kullanılabilir. Çok hoş bir örnek. Başlığı bebek battaniyesi örgü modelleri ama birçok örgüde kullanılacak şahane bir örnek. Bebek battaniyesinde arada kullanılan renkli ipler için parça iplerinizi kullanabilirsiniz. Ana renk belirleyerek parça ipleri de değerlendirebilirsiniz. Battaniye modelleri ve yapılışları için siyah beyaz, gri pembe, gri sarı, kırmızı beyaz, sarı mor, pembe sarı gibi birçok rengi kullanabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışları için daha çok model anlatımımız var. Şimdi mozaik örgü battaniye yapılışına geçelim.

Mozaik Örgü Battaniye Nasıl Örülür?

91, 5 cm x 117 cm ölçülerinde çok güzel bir battaniye. Renkli kısımlar için ebruli ipler ve ayrıca ana renkte bir ip seçerek battaniyeyi rahatlıkla örebilirsiniz. Yine farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. 6 mm şişle örülmüş bir battaniye. Sizler iplerinize uygun şişler seçerek örebilirsiniz. Battaniyeyi örerken arada kullandığımız renkli ipi koparmıyoruz. Birlikte yürüterek örüyoruz. Bu ölçülerde bir battaniye için 147 ilmek atarak başlanılmış.

Mozaik Örgü Battaniye Yapılışı

Başlangıcında, bitişinde, kenarlarda haraşo örgü kullanıyoruz. Ana renkten 4 renkli ipten 3 adet kullanılmış. İpin metrajları renkli 334, düz renk 215. Bu ölçülere göre ip sayılarınızı belirleyebilirsiniz. Yine öreceğiniz ölçülere göre de değişecektir. Şimdi mozaik örgü battaniye yapılışını videolu izleyelim.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-tweedle-doo-knit-blanket/RHK0202-026891M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler