Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Nilüfer Çiçeği Bebek Battaniyesi Yapılışı

Şemalı ve videolu olarak vereceğimiz güzel bir örnek. Bebek battaniyesi modelleri olarak yapabilirsiniz. Kırlent modelleri olarak yapabilirsiniz. Çok güzel bir model. Tığ işi örgü modelleri sevenler yepyeni modeller arayanlar bayılacaklar bu örneğe. Daha önce de sizlere farklı şekillerde yapılan motifli bebek battaniyesi örnekleri hazırlamıştık. Yine aralarında nilüfer çiçeği bebek battaniyesi yapılışı vardı. Benzer bir model . Resimli olarak orada yapılışını görebilirsiniz. Evde kalan iplerinizi değerlendireceğiniz projede bir battaniye modeli arıyorsanız bargello battaniye yapımını inceleyebilirsiniz. En yeni ve güncel modellerin adresi olarak güzel bir örnek daha.

Nilüfer Çiçeği Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Sizlere önce modelin şemasını vermek istiyorum. Hemen altında anlatımını ve onun altında da videolu yapılışını bulacaksınız. Şemada halka zinciri, X sık iğneyi temsil ediyor. Çengelle çizgi trabzanı temsil ediyor. Sadece batma şekli farklı. Şema karışık gibi görünebilir ama her zaman ördüğümüz terimlerle yapılıyor. Takip ederek yaptığınızda zor olmadığını göreceksiniz.

Videolu, Nilüfer Çiçeği Bebek Battaniyesi Yapılışı

1.tur : 3 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 1 zincir çekip halka içine 8 sık iğne yapalım.

3.tur : 3 zincir çekelim. İlk sık iğnenin üzerine aynı yere 4 trabzan daha yapalım. Tığı ilmekten çıkartalım . Baştaki trabzana geçirelim. Ve sondaki ilmeği alarak popcorn yapalım. 2 zincir çekip bir sonraki sık iğne içine popcorn yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

4.tur : 4 zincir çekelim. Bir önceki turda yaptığımız 2. zincirli yuvanın  üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip dönelim ve yaptığımız yuva içine 9 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

5.tur : Bu turda 7 zincir ve 5 zincir ile şemadaki gibi yuvalar oluşturalım.

Videolu, Nilüfer Çiçeği Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Modelimizin ilk 5 turu bu şekilde yapılıyor. Kalan kısmı şemadan ve videodan takip ederek yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler