Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaktüs Yastık Yapımı

Tığ işi örgü modellerinde sırada kaktüs yastık yapımı var. Yapımı kolay bir örgü yastık modellerinden. Kırlent modellerinden sizlere en güzel örnekleri bulup anlatımları ile hazırlıyoruz. Örgü yastıklardan tüm modellere önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Kaktüs yastık yapımına geçmeden önce daha önce yaptığımız kaktüs çalışmalarına değinelim. Amigurumi kaktüs tarifi örgü iğnelik modelleri, örgü süslemeler olarak kullanabileceğiniz bir model. Kaktüs örgü sepet tarifi koton iplerle, penye iplerle, makrome ipleri ile öreceğiniz çok güzel bir örnek. Dekoratif yapay kaktüs yüzmede kullandığımız makarnalardan yapılıyor. Bittiğinde ev dekorasyonunda kullandığımız harika bir çiçek oluyor. Canlı çiçeklere bakamayanlar için süper bir kendin yap projesi. Birazdan yapılışını paylaşacağımız yastıkta çok seveceğiniz çok güzel duran yastıklardan. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Kaktüs Yastık Nasıl Örülür?

Kalın iplerle de örüldüğünde çok daha çabuk bitecek bir yastık. Kaktüs yastık yapımı için yeşil renkli iplikler, krem renkli iplikler kullanıyoruz. Zincir sayılarını ayarlayarak kaktüs yastık yapımının boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Modelde % 50 yünlü % 50 akrilik bir iplik kullanılmış. Sizde aynı özellikte ipler kullanabilirsiniz.

Kaktüs Yastık Yapımı 2

Kaktüs Yastık Yapımı 3

Kaktüsü örmeye başlıyoruz. Önce 30 zincir çekiyoruz. 2. zincirden itibaren başlayarak sık iğne yapıyoruz. Tüm zincirlere tek sık iğne son zincirlere ise aynı yere 4 sık iğne yapıyoruz. Zincirin her iki tarafına örerek 60 sık iğne yapıyoruz. 2. tura geçtiğimizde aynı şekilde örüyoruz. 64 sık iğne oluyor. 72, 76, 80, 84, 88, 92 sık iğne olacak şekilde turları örmeye çalışıyoruz.

  • Zincirin her iki tarafına örerken bir ucundan 1 zincir çekip dönüyoruz. Artırmaları sadece bir yerden aynı yere 4 sık iğne yaparak ilerliyoruz. Şimdi resimden daha net anlayacağız.

Kaktüs Yastık Yapımı 5

Kollar için ise yukarıdaki resimde olduğu gibi isteğe bağlı şekilde örüyorsunuz. Beyaz renkli ipliklerle kaktüsümüzün dikenlerini yapıyoruz.

Kaktüs Yastık Yapımı 4

Kaktüs Yastık Yapımı 6

Aynı şekilde 1 yastık daha örüyoruz. Yanlardan dikerek birleştiriyoruz. Alt kısmı dikmeden önce içini elyafla dolduruyoruz.

Kaktüs Yastık Yapımı

Kaktüs Yastık Yapımı 7

Kaktüs Yastık Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler