Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi

Penye ip sepet modellerine son zamanların modası kaktüslerden örgü sepet ekliyoruz. Kaktüs örgü sepet tarifini keyifle öreceksiniz. Çok güzel bir çalışma. Kaktüs desenlerini örgülerde kullanmayı seviyoruz. Penye ipten sepet yapımı basit göründüğü gibi zor değil. Sık iğne ile örüyoruz. Arka ilmeklere batarak örüyoruz. Kaktüslerin şemasını vereceğiz. Dilerseniz farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Farklı örgülerinizde. Çocuklarınıza ördüğünüz bebek hırka modellerinde, yelek modellerinde alt kısmına örneği uygulayabilirsiniz. Şapka modellerine de uygulayabilirsiniz. Küçük küçük kaktüslerden oluşan hoş bir örgü olur. Örgü sepet modellerinden bisikletler için kullanabileceğimiz bir örnek hazırlamıştık. Yine beşik kenarlarında da kullanabileceğiniz bir sepet. Örgü bisiklet sepeti yapılışını sadece bisiklet için değil beşikleriniz içinde örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz örgü sepet yapımına geçelim.

Tığ İşi Örgü Kaktüs Desenli Sepet Nasıl Örülür?

Kaktüs örgü sepet tarifi için krem rengi ve yeşil renkli iplik kullanıyoruz. Penye ipler kullanabilirsiniz. Kalın koton ipler kullanabilirsiniz. Askılar için deri parçalar kullanabilirsiniz. Yada yine örgüden çanta askıları yapıp dikebilirsiniz.

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi 7

Önce sepetimizin alt tabanını örüyoruz. 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. İçine 3 zincir ile başlayıp toplamda 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz. Ve 24 trabzan yapıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör bir artır ile örmeye devam ediyoruz. 9 ör 1 artıra kadar. Ve 132 trabzanımız oluyor. 1 tur hiç artırma yapmadan örüyoruz. 12. turda alt taban bitiyor.

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi 8

Şimdi yukarıda gördüğümüz şemayı uygulayalım. Kaktüslerimizi örmeye başlayalım.

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi 1

Sepeti 45 tur olana kadar örüyoruz. Dilerseniz boyutlarını daha farklı, kendi isteklerinize göre değiştirebilirsiniz.

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi 6

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi 5

Kaktüs Örgü Sepet Tarifi 3

Kaynak : https://stuffstephmakes.com/portfolio/cactus-basket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler