Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Parça Kare Örgü Süveter Yapılışı

Daha önce 3 parça örgü kazak nasıl yapılır sizlere bahsetmiştik. Bugün benzer bir model daha hazırladık. Özellikle örgüye yeni başlayanlar için çok güzel ve kolay bir örnek. Kısa sürede örüp bitirebileceğiniz bir örnek. 2 parça kare örgü süveter yapılışı için adından da anlaşılacağı gibi 2 parça örüp birleştiriyoruz. Haraşo örgü modeli ile örüyoruz. Bebek süveteri yapılışı bebek örgüleri için örebilirsiniz. Daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Kendiniz için, eşiniz için örebilirsiniz. Örgü yelek modellerini istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Oldukça kolay bir model. Üzerini de istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Dekoratif düğmeler kullanabilirsiniz.

2 Parça Örü Süveter Nasıl Örülür?

Her yaş için örebileceğiniz harika, kolay bir örnek. Kalın bir iplik ve 7 mm şiş kullanılarak örülmüş. Daha inci iplerle örmek isterseniz ölçüler değişiklik gösterebilir. İlmeklerinizi örmek istediğiniz yaşa göre ayarlayarak örebilirsiniz. Ve uzunluğunu ise gövde genişliği kadar örebilirsiniz. Modelde 5 – 6 yaş için 50 ilmek ile başlanmış ve 30 sıra haraşo örülmüş. Yaka için ise koyu kahve iplerle şekil verilmiş. Dilerseniz bu yaka kısmında kesme işlemi yapabilirsiniz. Örmek istediğiniz bebeğin boyun genişliğine göre. Yanlar için yine koyu kahve düğme kullanılmış.

2 Parça Kare Örgü Süveter Yapılışı 2

2 kare parçayı ördükten sonra omuzlardan dikiyoruz. Yanlardan ise isteseniz kol boşluğu bırakarak dikebilirsiniz. Veya yine kol boşluğu bırakarak düğmelerle tutturabilirsiniz. Çok güzel görünüyor 2 parça kare örgü süveter yapılışı. Ön kısmın yaka kısmında yine kahve iplerle küçük süslemeler yapıyoruz.

2 Parça Kare Örgü Süveter Yapılışı 1

2 Parça Kare Örgü Süveter Yapılışı

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/25428.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler