Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok güzel bir örgü modeli var sırada. İsterseniz bebek battaniyesi olarak örebilir, isterseniz lif modeli olarak örebilirsiniz. Renk renk lif modelleri yapılışı harika olur. İki renkli olarak örülüyor. Bebek battaniyesi örecekseniz eğer 400 gr beyaz 400 gr mavi iplik alabilirsiniz. Tığ da 4.5 mm olacak. İnce iplik kullanıyorsanız tığa ipi daha fazla dolayabilirsiniz. Orta kalınlıkta bir ip ile örüyorsanız ip sarma şeklini ona göre ayarlayabilirsiniz. Aşağıda örnekte görüldüğü gibi.

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Yıldız Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Battaniyenin yapılışı açıklamalı olarak yok. Ama resimli olarak sizlere vereceğiz. Lif modelleri örenler nasıl yapıldığını hemen anlayacaklardır. Daha önce sizlere fikir vermesi açısından yeni lif modelleri ile ilgili bir galeri oluşturmuştuk. Orada bir çok lif modeli var. Önceki içeriklerimizden lif modellerine ulaşabilirsiniz. Kaplumbağa banyo lifi yapılışı ondan da bahsetmiştik. Yazılarımızı inceleyerek nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Liften çok bahsettim. Model lif modelleri ve yapılışlarına da uygun bir model olduğu için anlatmak istedim. Bu modeli bebek battaniyesi olarak yapacağız. Resimli olarak yayınlıyoruz.

Her bir motif yaklaşık 6,5 cm civarında. Battaniye 181 motiften oluşuyor. 90 cm genişliğinde örülecek.

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Battaniyenin grafiği aşağıdaki gibidir. Ve tam boyutlu olarak battaniye veya lif bittiğinde nasıl görünecek onu görebilirsiniz.

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 10

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı”
  1. Fisun Kurtay dedi ki:

    Örnekler çok güzel beğenerek yapmaya çalışıyorum ama bazı örnekler videoları yabancı dil olarak verilmiş videonun un içinde yaparken açıklamalara da yerverseniz sevinirim saygılar

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Fisun Hanım. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Orjinal , yeni modelleri yayınlamaya çalışıyoruz. Yabancı örgü modellerinin açıklamasını yazılı olarak vermeye çalışıyoruz. Yazılı olmayan modellerde şablon yayınlamaya çalışıyoruz. Yabancı videolarda örgülere ben ellerini takip ederek yapıyorum. Dil bilmiyorum. Takıldığınız yeri belirterek modellerimizde sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler