Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı

Bir hanım dilendi bey beğendi motifi daha. Harika bir kırlent modelleri. Örgü yastık modelleri ve yapılışından bahsedeceğiz. Her zaman söylediğim gibi yine değineceğim. Bu motifle çok güzel örgüler ördük. Şal modelleri, hırka modelleri, yelek modelleri en çok da bebek battaniyesi ördük. Şimdide harika bir kırlent örüyoruz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde harika bir fikir. Motifin şemasını birazdan sizlerle paylaşacağız. Motifi istediğiniz boyutta örebilirsiniz. Tur sayısını, renk seçimlerini istediğiniz gibi örebilirsiniz. Daha büyük örüp bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Tığ işi yastık modellerinden bahsedelim biraz. Amigurumi örmeyi seviyorsanız amigurumi örgü yastık yapılışı tariflerimizi incelemelisiniz. Tığ işi örgü motif şemalarından beğendiğiniz desenlerle kırlentler, battaniyeler örebilirsiniz.

Örgü Yastık Yapımı

İsterseniz 4 yarım motifi birleştirerek kırlent modelleri yapabilirsiniz veya bir motifi büyüterek tek motiften örgü yastık modelleri ve yapılışı örebilirsiniz.

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 8

Motifimizin şeması bu şekilde. Trabzanlarla örülüyor. Aralara 1 zincir ekleniyor. İsterseniz her turdan sonra sık iğneli bir turda ekleyebilirsiniz. Pamuklu ipler ve merserize iplerle örebilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Artık ipleri, önceki örgülerden kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Hem atıl iplerden kurtuluyoruz hemde güzel, ev dekorasyonunda kullanabileceğimiz yastıklarımız oluyor.

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 1

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 3

Tek motif veya 4 üçgen motiflerden oluşan kırlentlerden örebilirsiniz. Her iki modele de örnek bulabileceksiniz. Beğendiğiniz örneği örebilirsiniz. Bence her iki modelde çok güzel olmuş ama daha çok üçgen motiflerden olan örneği beğendim.

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 5

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 2

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 7

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 6

Örgü Yastık Modelleri ve Yapılışı 4

Kaynak : https://byclaire.eu/lente-fris-byclaire-kussen/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler